Räim sihib tipptiimis liidrikohta

Jalgrattur Mihkel Räim saavutas eelmisel nädalal karjääri suurima võidu, kui triumfeeris Belgia ühepäevasõidul Great War Remembrance Race. Sealjuures näitas ta selga mitmele World Touri meeskonna sõitjale.

Kuigi Belgia võistlus oli kavas esimest korda tähistamaks 100 aasta möödumist Esimese maailmasõja lõpust, oli stardinimekiri esinduslik. Kõrgeima kategooria meeskondadest olid võistlemas Quick – Step Floors, Lotto Soudal, BMC ja Team Sunweb. Ent tipptiimidele näitas selga kolmandat hooaeg Israel Cycling Academys pedaaliv 25-aastane Räim.

«See ei olnud vana hea klassikaline Belgia sõit, aga tase oli seal hea. Tean, kui väga Belgia meister tahtis seda võistlust võita,» ütles Räim. Lõpuks jäi valitseva Belgia grupisõidu meistri Yves Lampaerti (Quick – Step Floors) laeks viies koht.

Räim nimetas Belgia võitu oma karjääri tipphetkeks. Siinkohal tasub meenutada, et tänavune hooaeg algas Saaremaa mehele raskelt. Nimelt vigastas ta hooaja algul kukkudes rannet ja pidi tegema üheksanädalase võistluspausi.

See sunnitud võistluspaus kajastub paljuski ka Räime tulemustes. Kuigi tal on käsil profikarjääri edukaim hooaeg, pole tulemused olnud stabiilsed. Ette on näidata küll viis võitu ja kolm poodiumikohta, ent ka kohti, mis CVd kaunimaks ei tee.

Üks selliseid on katkestamine Glasgow Euroopa meistrivõistlustel. Trass sobis talle ja vorm oli paljulubav, ent protokolli läks kirja DNF. Räim tiitlivõistlustel põrumisest suurt numbrit ei tee. «Midagi dramaatilist seal ei juhtunud. Tulin Hispaaniast ja keha oli temperatuurivahe pärast šokis,» selgitas ta.

Allikas: sport.postimees.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X