Räim püsis viimaste kilomeetriteni suures mängus

Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) oli Prantsusmaal peetud GP de Denainil pikka aega jooksikute hulgas ja sai lõpus kaasa ka otsustava äraminekuga, kuid viimasel munakivisektoril kadus võidu- ja 2 km enne finišit poodiumilootus.

Räim ise kirjeldab oma Facebooki lehel otsustavaid sündmusi nii: “30 km enne lõppu ründasid peagrupist Alex Kirsch ja hilisem võitja Mathieu van der Poel. Viimasel oli kaks tiimikaaslast jooksikute hulgas, kes hakkasid mehesti tööd rügama. Ühe sektori lõpus ründas hoopis Kirsch, koos temaga läks van der Poel ja mina. Peale munakivilõiku saadi meid kätte jooksikutegrupi poolt ja töötasime üksmeelselt edasi. Enne eelviimast lõiku Boivin ründas, sest punt oli väga lähedal, õigesti tegi. Munakale jõudes ründas kohe van der Poel otsa ja olimegi kolmekesi jälle läinud. Mina, Kirsch ja van der Poel.

Viimasel sektoril hoidsin hilisema võitja selja taha ja tuli ainult palvetada, et oleks veel energiat. Kahjuks poole sektori peal sai jõud otsa. Pigem võiks õelda, et üks härra oli veidi värskem ja liiga tugev. Lasin vahe sisse ning isegi Kirsch ei jõudnud teda püüda. Pärast viimast sektorit panime veel kõik välja, mis jalas oli, et poodiumi peale sõita. Tagant tuli veel üks AG2R-i mees meile punti, siiski 2 km enne lõppu sai punt meid kätte ja oligi Au Revoir!”

Kokkuvõttes jäi Räim esitusega rahule. “Enesetunne täna – väga bueno! Oleks selliseid päevi veel rohkem… Tõestasin, et saan munakivil hakkama küll kui vaja ning tegelkult headmeelt teeb see, et olin ainuke mees, kes algselt jooksikute hulgas oli ning suutis nende kahe mehega kaasa minna,” märgib Räim.

Corendon-Circuse tiimi kuuluv van der Poel edestas kolme sekundiga Marc Sarreau’d (Groupama-FDJ) ja Timothy Duponti (Wanty-Groupe Gobert). Võistlustules oli kokku kolm eestlast – Aksel Nõmmela (Wallonie-Bruxelles) sai 36. (+0.08) ja Alo Jakin (St Michel – Auber93) 49. (+0.48) koha.

Allikas: marathon100.com