Räim lõpetas suure kukkumisega etapil 15. kohal

Mihkel Räim

Belgrade Banjaluka velotuuri (UCI 2.2) kolmandal etapil (140,5 km) võidutses grupifinišis itaallane Filippo Fortin (Maloja Pushbikers). Eestlased Mihkel Räim ja Gert Kivistik (ATT Investments) said vastavalt 15. ja 34. koha.

Võistluse 50. kilomeetril toimus suur kukkumine, mille järel peatati sõit, kuna palju rattureid tuli haiglasse viia. Kui võistlusega jätkati, said esmalt eest kaks-kolm ratturit ning liidri meeskond hoidis asja kontrolli all.

„Lõpuringidel oli palju kurve ja halb teekate. Hoidsime grupi ette. Gert abistas mind selles vahepeal,“ kirjutas Räim sotsiaalmeedias. „Kuna ma meie põhilist sprinterit ei näinud ja polnud üldse kindel, kas ta tahab finišit teha, siis olin valmis selleks ise. Olin lõpus üksi ja üks rattur lõikas väga tobedalt seestpoolt kurvi sisse, mistõttu ma pidin pidurdama. Samal hetkel nägin silmanurgast, kuidas tiimi teine sprinter mööda lendas. Tegin siis ise tagasihoidliku sprindi, sest esimesed olid juba kaugel. Tiimikaaslane sai neljanda koha, mis on hea, aga kui me töötaks ühise eesmärgi nimel koos, siis võinuks ta ka võita.“

Velotuuri üldarvestuses kerkis liidriks rumeenlane Eduard-Michael Grosu (HRE Mazowsze Secre Polski). Itaallane Enrico Zanoncello (Green Project-Bardiani CSF-Faizane) kaotab talle kahe ja poolakas Bartosz Rudyk (Voster ATS Team) nelja sekundiga. Räim on kokkuvõttes 12. ja Kivistik 31. Mõlemad eestlased kaotavad liidrile 14 sekundiga.

Velotuuri viimasel etapil sõidetakse 164 kilomeetrit marsruudil Novi Grad – Banjaluka.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X