Räim: imetulemus see pole, aga psühholoogiliselt tähtis verstapost

Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation) teenis Hispaania velotuuri neljandal etapil (Garray – Ejea de los Caballeros; 191,7 km) grupifinišis kaheksanda koha.

“Tänane etapp oli sile ja siiamaani kõige kergem, samas ka kõige kiirem. Kui ma ei eksi, siis keskmine kiirus tuli pea 50 km/h,” kirjutas eestlane Facebookis. “Prioriteet oli [võistkonna liidrit] Dan Martinit kaitsta, mina sain vabamad käed, aga ohu korral pidin olema siiski valmis end ohverdama, millest sain sajaprotsendiliselt aru.”

“Sõidu keskel hakkas Movistari tiim nalja tegema ja üritas enamasti allatuulelõigul küljetuult teha, mis oli veider. Saan aru, et proovima peab, aga kui sa näed, et keegi maha ei jää või vahet sisse ei saa, siis milleks tekitada paanikat. Kõik olid seetõttu närvilised. Õnneks rahuneti üsna pea maha. Kiirused tõusid kohati siledal 75 km/h, mis oli omaette kogemus,” lausus Räim.

“Lõpus olid kaks mees meie liidril abiks ja mina istusin tema taga, kui peaks midagi juhtuma ja siis 10 km enne lõppu sain enda teed minna. Eks sellises olukorras on kerge teha valesid otsuseid ja raske õiged. Peab kuulama sisetunnet, täna õnnestus päris normaalselt.”

Grupifinišis oli nobedaim iirlane Sam Bennett (Deceuninck – Quick-Step; 3:53.29), kes edestas belglast Jasper Philipseni (UAE – Team Emirates) ja itaallast Jakub Mareczkot (CCC).

Kaheksanda koha saanud Räime sõnul võinuks ta siiski viimases kurvis agressiivsem olla, mis oleks toonud ehk mõne koha võrra kõrgemagi tulemuse. “Siiski olen väga rahul, et suutsin esikümnesse end murda. Mingi imetulemus see pole, aga psühholoogiliselt üpriski tähtis verstapost. Jäin tänasega rahule.”

Velotuuri järgmise etapil (Huesco – Sabinanigo; 184,4 km) ootavad sõitjaid taas mäed. Ületada tuleb kaks teise ja üks kolmanda kategooria tõus. “Homme juba veidi raskem päev. Miskipärast arvan, et homse etapi võitja tuleb jooksikute hulgast,” lausus Räim.

Allikas: sport.err.ee

Foto:Mihkel Räim Autor/allikas: facebook.com/mihkelraimofficial/

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X