Räim Belgrade Banjaluka velotuuri lõpplahendusest: päris hea üllatus korraldajate poolt

Mihkel Räim

Belgrade Banjaluka velotuuri (UCI 2.2) neljandal, 164-kilomeetrisel etapil selgus võitja jooksikute seast. Esikoha teenis sloveen Kristjan Hocevar (Adria Mobil) ning mitmepäevasõidu üldvõidu teisena lõpetanud sloveen Gregor Matija Cerne (mebloJOGI Pro-concrete).

14 sekundit hiljem lõpetanud peagrupist oli parim poolakas Bartosz Rudyk (Voster ATS Team). Gert Kivistik (ATT Investment) sai 19. ning Eesti valitsev grupisõidu meister Mihkel Räim (+3.14), kes võistluse jooksul kukkus, 128. koha.

“Kerge päev oli. Leppisime kokku, et teeme finišini Paveli peale ning teised pidid silmi lahti hoidma, et suur grupp eest ära ei saaks ja võimalusel sinna sisse hüppama,” kirjutas Räim sotsiaalmeedias. “Jooksikud saidki minema ning edasine oli üsna igav. Vahet kontrolliti kenasti ja oli kindel, et tuleb grupifiniš. Ühtäkki näitas silt, et 25 kilomeetrit on minna ja tiimid olid rahulikud. Tegelikkuses oli lõpuni vaid 15 kilomeetrit. Korraldajad olid teinud väga suure apsaka. Viimased 13 kilomeetrit oli autosõiduringrajal. Mina osalesin seal kohe ühes kukkumises. Ratas on katki ja ise ka. Enam polnud midagi teha. Meeskonnakaaslane osales samuti kukkumises ning viidi haiglasse. Lõpuks jooksikud jäidki ette ja sealt võideti ka tuur. Korraldajate poolt päris hea üllatus.”

Üldarvestuses järgnesid Cernele rumeenlane Eduard-Michael Grosu (HRE Mazowsze Serce Polski; +0.06) ja Rudyk (+0.06). Kivistik sai 25. (+0.20) ja Räim 67. koha (+3.20).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X