Räim alustas velotuuri Portugalis 20. kohaga, Pajur Belgias 75.

Eesti valitsev grupisõidu meister Mihkel Räim (Burgos-BH) alustas Portugalis sõidetavat Volta ao Alentejo (UCI 2.2) velotuuri 20. kohaga.

176,7-kilomeetrise avaetapi võitis grupifinišist Orluis Aular (Caja Rural – Seguros RGA; 4:05.56), edestades meeskonnakaaslast Uiri Leitaod ja Leangel Linarezt (Tavfer-Mortagua-Ovos Matinados). Räime meeskonnakaaslane Oscar Pelegri sai kuuenda koha. Viieetapilise velotuuri teisel päeval on kavas suuremate tõusudeta 187,7 kilomeetrit.

Belgias toimunud 189,8-kilomeetrisel ühepäevasõidul Danilith Nokere Koerse (UCI 1.Pro) teenis kodupubliku rõõmuks võidu Tim Merlier (Alpecin-Fenix; 4:20.04). Pjedestaalile mahtusid veel sakslane Max Walscheid (Cofidis) ja Arnaud de Lie (Lotto Soudal). Eestlastest olid stardis Markus Pajur (Team Arkea Samsic) ja Martin Laas (Bora-Hansgrohe). Pajur sai 75. koha, kaotades võitjale kolme minuti ja 21 sekundiga, koroonaviirusest paranenud Laas seekord tulemust kirja ei saanud, kuid haiguse järel oli üle pika aja tunda jälle head enesetunnet. Võistluskiirusest jääb veel lihtsalt natuke puudu.

„Sõidu algul sõitsin aktiivselt, et mingi pundiga eest saada. See mul ei õnnestunud seega keskendusin lõpuringidele. Liikusin ka seal minekutega kaasa, aga tasutult,“ rääkis Pajur finiši järel. „Viimasel ringil kogusime tiimi kokku ja hakkasime Hugo Hofstetterile (lõpetas 7. kohal) rongi tegema. Tegin oma osa ära ja veeresin rahulikult lõpuni.“

Neljapäeval on Laas ja Pajur stardis Prantsusmaa ühepäevasõidul GP de Denain – Porte du Hainaut (UCI 1.Pro). Lisaks osalevad veel Rait Ärm, Norman Vahtra ja Karl Patrick Lauk.

Itaalias toimunud ühepäevasõidul Milano – Torino (UCI 1.Pro; 199 km) pälvis esikoha britt Mark Cavendish (Quick-Step Alpha Vinyl Team; 4:31.22), edestades prantslast Nacer Bouhannit (Team Arkea Samsic) ja norralast Alexander Kristoffi (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux).