Ragilo võitis velotuuri Austrias

294758085_5652801184796653_2640739669224929244_n

Frank Aron Ragilo (Cannibal Team) võitis Austrias toimunud esimese kategooriaga Rundfahrti juunioride velotuuri. Ühtlasi pälvis eestlane ühe etapivõidu ning lõpetas ühel etapil teisena.

Viimasel 109,1-kilomeetrisel etapil pääsesid peagrupilt eest ameeriklased Artem Scmidt (Cannibal Team) ja Andrew August (LUC/CTS p/b Specialized). Etapivõidu pälvis 23-sekundilise eduga järgmiste ees Ragilo tiimikaaslane Scmidt (2:40.31), jättes teiseks Augusti. Kolmanda koha sai belglane Jens Verbrugghe (Avia-Rudyco Cycling Team). Ragilo veeres üle lõpujoone 21. positsioonil, millest piisas velotuuri üldvõidu pälvimiseks.

Kokkuvõttes järgnesid Ragilole austerlane Benjamin Eckerstorfer (+0.21) ja Roman Ermakov (Cannibal Team; +0.24). Eestlane võitis ühtlasi ka punktiarvestuse ning sai parimate ronijate arvestuses üheksanda koha. Ragilo koduklubi oli velotuuri parim tiim.

„Proloogile läksin üsna enesekindlalt, kuid tulemus oli oodatust kehvem,“ analüüsis Ragilo velotuuri algust. „Õnneks oli kaotus väike ja kõik jäi veel lahtiseks. Esimesele grupisõidule läksime terve meeskonnaga vabade kätega ja minu eesmärgiks oli kohe algusest jooksikute hulka saada. Kui 15 kilomeetrit oli sõidetud, sai minu meeskonnakaaslane eest ära ja mõned kilomeetrid hiljem tabasin ise grupi peata oleku ning pääsesin samuti eest. Järgmised 15 kilomeetrit sõitsime kahekesi ning peale seda sai meid kätte viieliikmeline grupp. 20 kilomeetrit enne lõppu oli vahe 2.10 ja sain hakata ennast natuke hoidma. Kõik läks planeeritult, kuid ameeriklane oli lihtsalt tol päeval teravama jalaga.“ Ragilo lõpetas esimese grupisõidu teisena.

„Teisele etapile läksime kindla plaaniga võtta kollane liidrisärk, millest olin nelja sekundi kaugusel,“ jätkas Ragilo. „Meeskond vedas mind vahefinišiteks lahti ning juba tollel hetkel olin virtuaalselt liider. Kuna kümme kilomeetrit enne lõppu said kaks poissi grupist minema, siis pidid mu kaks lahtivedajat end väga varakult tühjaks sõitma ja finišis tuli mul natuke rohkem teisi kasutada. Sain üsna heale positsioonile ja võitsin päris napilt. Belglane, kes oli teine, tuli juba palju suurema hooga ja mul vedas, et joon tuli enne vastu.“

„Viimasele etapile läksime samuti kindla plaaniga sõitu kontrollida ja soovisime gruppi koos hoida kuni lõpuringideni,“ lisas Ragilo. „See meil õnnestus ja sain vahefinišist veel kaks boonussekundit. Lõpuringil sai meeskonnakaaslane peale mäefinišit eest ära ja talle järgnes austerlane, kes oli üldarvestuses üsna ohtlik. Pidin vahe üksi kinni vedama ning seetõttu olin lõpuks üsna tühi. Meeskonna abita poleks ma ilmselt etappi ega üldarvestust võitnud, seega olen päris tänulik ja rahul.“

Foto: Vlad Gloria Van Mechelen

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X