Ragilo sai juunioride Rahutuuri raskeimal etapil 9. koha

Frank Aron Ragilo

Tšehhis jätkuval juunioride Rahutuuril pälvis Frank Aron Ragilo kolmandal ja ühtlasi mitmepäevasõidu mägiseimal etapil 9. koha.

Teplicest alanud ja Olbernhaus lõppenud 121,7-kilomeetrisel etapil sõitsid eest neli juuniorit, kelle seas näitas lõpufinišis teravaimat minekut hollandlane Menno Huising (3:05.19). Oma selja taha jättis ta sakslase Emil Herzogi, portugallase Antonio Morgado ja norralase Jörgen Nordhageni. Ragilo lõpetas peagrupis, mis kaotas võitjale ühe minuti ja 57 sekundiga ning sai üheksanda koha.

“Esimesest kaheksakilomeetrisest tõusust saime Romet Pajuriga koos esimeses grupis üle, edasi säästsime jõudu ja sõime kuni järgmise tõusuni, mis oli üheksa kilomeetrit pikk. Ninamehed läksid tõusul väga ebaühtlase tempoga ning üsna ruttu sain aru, et ise ühtlaselt minnes säästan palju rohkem jõudu,” ütles Ragilo. “Lõpuks olin siiski üsna tühi ja jooksikud üsna kaugel ehk etapivõit jäi täna kahjuks kättesaamatuks. Homme saame meeskonnaga uuesti proovida.”

Reedel etapivõidu teeninud Romet Pajur sai laupäeval 37. koha, kaotades võitjale üheksa minuti ja 12 sekundiga. Oliver Rüster, Aaron Aus ja Lauri Tamm kaotasid võitjale 14 minuti ja 59 sekundiga ning said vastavalt 49., 59. ja 63. koha. Oskar Küüt finišeeris Huisingist hiljem 20 minutit ja 26 sekundit ja sai 79. tulemuse.

Kokkuvõttes kerkis liidripositsioonile Herzog. Talle järgnevad Morgado (+0.29) ja Nordhagen (+0.35). Ragilo kerkis kümnendale kohale, jäädes liidrist maha kahe minuti ja 36 sekundiga, Pajur langes 35. kohale (+9.23), Rüster jätkab 61. (+25.03), Tamm 62. (+25.07), Aus 69. (+25.42) ja Küüt 77. (+30.46) kohal.

Juunioride Rahutuur lõpeb pühapäeval Terezini lähiümbruses sõidetava 96,4-kilomeetrise etapiga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X