Ragilo pälvis Belgias kolmanda koha, Ebras ja Sander alustasid Rahvuste karika sarja TOP20 seas

Eesti meesjuunior Frank Aron Ragilo (Canninbal Team) teenis Belgias toimunud ühepäevasõidul Guido Reybrouck Classick (UCI 1.1) kolmanda koha. Eesti naisjuuniorid Elisabeth Ebras ja Laura Lizette Sander (mõlemad Team Rytger Development) alustasid Rahvuste karika sarja kohtadega esimese 20 seas.

„Kuna sõit oli täiesti sile, siis oli juuniorite võidusõidule omaselt õhustik väga närviline,“ rääkis Ragilo124,5-kilomeetrise võistluse järel. „35 kilomeetrit enne lõppu sain ühe Poola ratturiga eest ära ja hoidsime 15-sekundilist vahet umbes kümme kilomeetrit. Peale seda tuli kaks ratturit järgi, 20 kilomeetrit enne lõppu veel viis ning viis kilomeetrit enne finišit lisaks neli juurde. Kahjuks alustasin sprinti liiga vara ning kaks meest tulid lihtsalt tuulest välja. Arvan, et võib rahule jääda.“
Võistluse võitis eestlase tiimikaaslane Vlad van Mechelen (2:50.03), teise koha sai poolakas Hubert Grygowski. Tulemused siin

Itaalias sõideti 20.03.2022 esimene Rahvuste karika etapp, Piccolo Trofeo Alfredo Binda – Valli del Verbano. 73,4-kilomeetrise mägise sõidu võitis kodupubliku rõõmuks Francesca Pellegrini (1:59.26), edestades kaasmaalannat Michela de Grandist ja hispaanlannat Lucia Ruizi. Elisabeth Ebras sai 17. ja Laura Lizette Sander 20. koha. Mõlemad kaotasid võitjale 12 sekundiga. Tulemused siin

Piccolo Trofeo Alfredo Binda – Valli del Verbano 20.03.2022 – Cittiglio (Foto F.Ossola)