Ragilo ja Mäeuibo aitasid Hispaanias meeskonnakaaslase kolmandaks ning lõpetasid ise vastavalt 20. ja 68. kohal

Frank Aron Ragilo

Hispaanias sõidetud juunioride velotuuri 27. Gipuzkoa Klasika (UCI 2.1) võitis hollandlane Menno Huisind (Willebrord Wil Vooruit). Belgia meeskonda Cannibal Team esindavad eestlased Frank Aron Ragilo ja Markus Mäeuibo said vastavalt 20. ja 68. koha.

Teisel etapil (Egia – Egia; 108,2 km) pälvis soolovõidu belglane Robbe Dhondt (Onder Ons Parike) ajaga 2:38.54. Teisele kohale sprintis ennast väikesest grupist tema kaasmaalane Vlad van Mechelen (Cannibal Team; +0.14) ja kolmandale portugallane Antonio Morgado (Bairrada; +0.14). Ragilo kaotas võitjale 57 sekundiga ning finišeeris 17. kohal, Mäeuibo ületas lõpujoone võitjast hiljem kümme minutit ja 16 sekundit ning sai 70. koha.

„Esimesel etapil tegin viimasel tõusul positsioonivea ja pidin end liialt kulutama, et ette saada ning enam ei suutnud tekkinud vahesid kinni tõmmata. Teisel etapil pidime üldliidrit survestama ja ründama ning hiljem jäin esimestest järsul lõputõusul maha. Kuna see oli esimene mägine võidusõit siiani sel hooajal, siis ronimisvormi annab veel lihvida. Arvan, et oli lähenevaks Rahutuuriks oli see hea ettevalmistus,“ ütles Ragilo.

Kokkuvõttes pälvis esikoha Huising. Teise kohaga pidi leppima Morgado, kel oli võitjaga sama aeg ning kolmandaks kerkis eestlaste klubikaaslane Van Mechelen (+0.13). Ragilo oli üldarvestuses 20. kohal, kaotades võitjale ühe minuti ja 32 sekundiga ning Mäeuibo 68. positsioonil, jäädes Huisingile alla kümne minuti ja 51 sekundiga.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X