Ragilo hoiab kuni 23-aastaste ratturite Girol 31. kohta

Frank Aron Ragilo

Pühapäeval alanud kuni 23-aastaste ratturite Giro d’Italia velotuuril on sõidetud kaks etappi, mille järel hoiab Frank Aron Ragilo (Development Team DSM) 31. kohta.

Avaetapil oli kavas 9,4-kilomeetrine individuaalne eraldistardist sõit Aglie teedel. Esikoha teenis belglane Alec Segaert (Lotto Dstny Development Team) ajaga kümme minutit ja 45 sekundit. Teise tulemuse sõitis välja hollandlane Loe van Belle (Jumbo-Visma Development Team; +0.12) ja kolmanda leedukas Aivaras Mikutis (Tudor Pro Cycling Team U23; +0.13). Ragilo kaotas võitjale 45 sekundiga ja sai 45. koha.

Esmaspäeval sõidetud 151 kilomeetri pikkuses grupisõidus võidutses belglane Gil Gelders (Soudal-Quick-Step Devo Team), edestades suurt gruppi kuue sekundiga. Teiseks ja kolmandaks sprintisid end itaallased Francesco Busatto (Circus – ReUz – Technord) ja Davide de Pretto (Zalf Euromobil Desiree Fior). Ragilo lõpetas peagrupis 84. positsioonil.

Üldarvestuses jätkab liidrina Segaert, kellest Van Belle jääb maha 12 ja kaasmaalane Jonathan Vervenne (Soudal – Quick-Step Devo Team) 13 sekundiga. Ragilo on kokkuvõttes 31. kohal, jäädes liidrist maha 45 sekundiga.

Kokku on velotuuril kaheksa etappi. Teisipäeval ootab ees 146 kilomeetrit Priocca linnast Magentasse.