Ragilo alustas oma 19. sünnipäeval velotuuri Hollandis 14. kohaga

Frank Aron Ragilo

Hollandi mitmepäevasõidu Olympia’s Tour (UCI 2.2) avaetapil sõideti vihmasajus ja tugeva tuulega üheksakilomeetrine temposõit, kus Frank Aron Ragilo (Development Team DSM) pälvis oma 19. sünnipäeval 14. koha.

Päeva parima aja sõitis välja norralane Per Strand Hagenes (Jumbo-Visma Development Team), kes läbis üheksa kilomeetrit tulemusega kümme minutit ja 55 sekundit. Talle kaotas vaid ühe sekundiga Ragilo belglasest meeskonnakaaslane Vlad van Mechelen ja nelja sekundiga inglane Joshua Giddings (Lotto Dstny Development Team). Ragilo jäi Hagenesist 21 sekundi kaugusele.

„Eesmärk oli 15 hulka sõita ja see sai täidetud,“ ütles Ragilo etapi järel. „Tunnen, et potentsiaali oli veel paremini sõita ja seda ütlevad ka võimsusnumbrid. Meeskonnana võime päevaga rahule jääda, kuna TOP20 sees oli kolm meest ja vahed on üsna väikesed.“

Võistlusel teevad kaasa ka Romet Pajur (Team Lotto – Kern Haus) ja Tartu2024 Cycling Team. Leedukas Rokas Adomaitis (+0.29) sai 27., lätlane Alekss Krasts (+0.40) 49., Romet Pajur (+0.41) 51., Markus Pajur (+0.57) 86., Lauri Tamm (+1.00) 91., Siim Kiskonen (+1.14) 110. ja Andre Roos (+1.31) 131. koha.

Velotuuri teisel etapil sõidetakse Asseni lähiümbruses 162,6 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X