Rae valla 2020 aasta parimad rattasportlased.

Rae vald tunnustas 2020 aastal oma valda esindanud sportlaseid. Traditsiooniline parimate sportlaste tänuüritus kahjuks tänavu erakorraliste olude tõttu jäi ära, ent tunnustust väärivad kõik silmapaistvaid Rae vallas elavad või Rae valda esindanud sportlased.

Jaan Tults, Spordiklubi Airpark

▪ Põhja-Eesti ainsa ja eduka BMX-krossi klubi SK Airpark/Spot of Tallinn eestvedaja ning hing.

▪ Tema õpilaste tulemuste seas on Eesti meistrivõistlustel BMX-krossis meeste eliitklassi hõbemedal ning noorte meistrivõistlustel kolm Eesti meistrit eri vanuseklassides.

BMX-kross sportlased, Spordiklubi Airpark ja treenerid Ott Allan Mahlapuu, Klavs Lisovskis, Jaan Tults

Ete Vapper▪ Eesti noorte meistrivõistlused BMX-krossis N12 vanuseklassis I koht

Mattias Vapper ▪ Eesti noorte meistrivõistlused BMX-krossis M12 vanuseklassis V koht

Trevor Uiga ▪ Eesti meistrivõistlused BMX-krossis M10 III koht

Mikk Metsaots ▪ Eesti noorte meistrivõistlused BMX-krossis B13-14 vanuseklassis V koht

Ott Allan Mahlapuu, treener, Spordiklubi Airpark

▪SK Airpark/Spot of Tallinn treener, kes on treeninud edukalt mitmeid noori BMX krossi rattureid.

▪Tema õpilased tulid 2020. aastal Eesti meistriks vanuseklassided M8, M10 ja N12.

Siim Kiskonen, jalgrattasport, EC Saint-Etienne Loire, treener Karmen Reinpõld

▪ Filter maantekarikasarja üldvõit (Eesti) ▪ Eesti omavalitsuste suvemängud jalgrattakross II koht ▪ Tallinna meistrivõistlused kriteeriumis ME-klass III koht ▪ Eesti meistrivõistlused kriteeriumis V koht ▪ Balti keti velotuur 1. ja 2. etapp VI koht ▪ Grand Prix des Foires d’Orval (Prantsusmaa) I koht ▪ Grand Prix des Grattons (Prantsusmaa) II koht ▪ Grand Prix d’Issoire (Prantsusmaa) III koht

Liina Romandi maastikurattasõit, Rae Rattaklubi

▪ Harjumaa meistrivõistlused maastikurattamaratonis N I koht

Emeri Lepp maanteerattasõit

▪ Eesti meistrivõistlused jalgratturite maanteesõidus MSen 22 km maanteeratta eraldistardisõidus I koht

▪ IRONMAN Tallinn 2020 poolpikas triatlonis vanuseklass 40-44 I koht

Oskar Küüt jalgrattasport, CFC Spordiklubi, teener Andre Aduson

▪ Eesti meistrivõistlused cyclo-crossis M16 I koht, sarja kokkuvõttes II koht

▪ Eesti meistrivõistlused maastikuratta teatekrossis võistkondlik III koht

▪ 23. Tartu Rattamaratoni 40 km distants I koht

Glen Gregory Kõiv, jalgrattasport CFC Rattaklubi, treener Andre Aduson

▪ Eesti meistrivõistlused kriteeriumis, Elva tänavasõit M12 I koht ▪ Tallinna meistrivõistlused kriteeriumis M12 I koht ▪ Kalevi noortetuur, grupisõit 10×2,5 km M12 I koht ▪ Kalevi meistrivõistlused kriteeriumis M12 I koht ▪ Otepää GP M12 I koht ▪ Urumarja Velotuur M12 3 etapivõitu, üldarvestuses II koht ▪ 8. Lauri Ausi mälestussõit M12 I koht ▪ TTP noortetuur M12 üldarvestuses ja meeskondlikult I koht

Eesti omavalitsuste suvemängud, trikitõukeratas

Tanel Tamm ▪ M13 trikitõukeratta võistlus I koht

Alexander Ehte ▪ M13 trikitõukeratta võistlus II koht

Ralf Jorro ▪ M13 trikitõukeratta võistlus III koht

Andreas Ignacio Hinojosa ▪ M14+ trikitõukeratta võistlus II koht

Karl-Erik Palo ▪ M14+ trikitõukeratta võistlus III-IV koht

Eesti omavalitsuste suvemängud jalgrattakross

Mathilde Manuela Nigul ▪ N jalgrattakross II koht

Maria Treier ▪ N16 jalgrattakross II koht

Natali Nora Nigul ▪ N16 jalgrattakross III koht

Meelis Rebane ▪ M40 jalgrattakross I koht

Tarmo Neemela ▪ M 50+ jalgrattakross I koht

Mare Ulp ▪ N45 jalgrattakross II koht

Palju õnne kõigile Eesti Jalgratturite Liidu poolt!

Impression