Trial


TRIAL– takistusraja läbimine jalgrattal, kus takistused on grupeeritud rajalõikudeks ning neid tuleb läbida (ületada) ilma jalga maha panemata, mida tehes saadakse karistuspunkte. Võidab võistleja, kes suudab raja läbida väiksema arvu karistuspunktidega. Võisteldakse 20- ja 26-tollise läbimõõduga rataste klassides nii individuaal- kui ka meeskondlikus arvestuses. Võistlusrattad on tugevate piduritega, laiade lenksudega, kergete varuosadega, ühe käiguga, madala rehvi rõhuga ja tavaliselt ilma sadulata rattad.

Trial paneb proovile jalgratta valitsemise üle igasuguste looduslike ja inimese poolt ehitatud takistuste. Trialil on tugev, kuid väike, pooldajaskond ülemaailma, kuigi ta on esiti eurooplaste sport. Trialilt tulnud oskusi saab kasutada igasugustel jalgratastel tasakaalu hoidmiseks, näiteks trekijalgrattal pidurdamise ja seismise jaoks.
Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X