Quintana noppis tänavu juba teise velotuuri võidu

Nairo Quintana

Varasemalt Giro d’Italial ja Vueltal võidutsenud Colombia rattur Nairo Quintana (Team Arkea Samsic) võitis Prantsusmaal peetud võistluse 54th Tour des Alpes Maritimes et du Var (UCI 2.1). Veebruari algul teenis Quintana esikoha ka Provence’i velotuuril.

Quintana teenis üldvõidu taas viimasel võistluspäeval rünnates. 112,6-kilomeetrisel etapil pälvis Colombia rattur esikoha ajaga 2:55.17. Talle järgnesid prantslased Guillaume Martin (Cofidis; +1.21) ja Thibaut Pinot (Groupama – FDJ; +1.30). Seejuures oli ainus võimalus kollane liidrisärk endale saada, kui rünnata Col de Saint Rochi nimelisel tõusul, aga sealt jäi finišisse veel 43,5 kilomeetrit. Laskumisel sai Quintana kätte varem eest sõitnud Pinot’ ja seejärel jätkas ta juba uhke soolosõiduga.

„Olen õnnelik, et võitsin selle sõidu. Meeskond tegi väga head tööd ja see esikoht teeb kõigil meele heaks,“ ütles Quintana. Tiimi spordidirektor Yvon Ledanois lisas: „Kolm päeva rasket tööd said väärilise tasu.“

Kokkuvõttes sai Quintana järel teise koha Tim Wellens (Lotto SOudal; +1.30) ja kolmanda koha Guillaume (+1.48). Ühtki eestlast velotuuril ei osalenud.

Foto: Departement des Alpes-Maritimes

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X