Quintana meeskonna arst ja füsioterapeut said öösel vahi alt vabaks

b98475f6b37ff0e26e-91131111

Esmaspäeva hommikul Prantsuse politsei poolt vahistatud Arkea-Samsic jalgrattameeskonna arst ja füsioterapeut lasti ööl vastu kolmapäeva vabadusse.

Esmaspäeval tuli uudis, et Marseille’ prokuratuur on alustanud uurmist tänavusel Tour de France’il osalenud Arkea-Samsic tiimi osas, mille liikmeid kahtlustatakse dopingu tarvitamises.

Prantsusmaa meedia teatel korraldas kohalik politsei hotellis, kus Arkea-Samsicu liikmed ööbisid, möödunud kolmapäeval läbiotsimise. Väidetavalt otsiti läbi toad, kus ööbisid colombialastest profiratturid Nairo Quintana, tema vend Dayer ja Winner Anacona.

“Juhtum on endiselt pooleli. Enne, kui riigiprokuratuur saab kogutud tõendite põhjal otsuse langetada, tuleb veel teostada uurimisi ja ülekuulamisi,” ütles prokurör Dominique Laurens kolmapäeva hommikul L’Equipe’ile. Tema sõnul on võimalik, et juhtumis ilmneb veel uusi arenguid.

30-aastane Nairo Quintana on võitnud kolm Tour de France’i etappi, 2013. aastal mägede ning 2013. ja 2015. aastal noorratturi arvestuse. Itaalia velotuuri üldvõitjaks krooniti Quintana 2014., Hispaania velotuuri võitjaks 2016. aastal. Tour de France’i kokkuvõttes on ta poodiumil seisnud kolmel aastal (2013, 2015, 2016).

Allikas: sport.delfi.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X