Pump Tracki MM-kullad läksid Šveitsi ja Ameerika Ühendriikidesse

Christa von Niederhäusern

Ausrias Ötztalis peetud Pump Tracki maailmameistrivõistlustel võidutsesid šveitslanna Christa von Niederhäusern ja ameeriklane Alec Bob.

Esmakordselt selgusid Pump Tracki maailmameistrid sisetingimustes peetud võistlusel. Kokku oli Austriasse Area 47 jalgrattaparki tulnud osalema 63 sportlast 20 riigist, kusjuures MM-ile tuli eelnevalt kvalifitseeruda. Pump track on jalgrattaspordi võistlusala, kus pannakse end 140-meetrisel üles-alla kulgeval rajal pedalleerimata proovile.

Võistluse ajal tuli ratturitel esmalt läbida ajasõit, mille põhjal pandi nad paremusjärjestusse. Seejärel toimusid kvalifikatsioonid, veerand- ja poolfinaalid ning finaalsõit. Üllatuslikult langesid juba kvalifikatsioonides välja endised maailmameistrid Tommy Zula (2019) ja Niels Bensink (2022).

Veerandfinaalidest alates tuli võistlejatel läbida rada individuaalselt aja peale. Finaalis edestas Von Niederhäusen tšehhitari Sabina Košarkovat 0,4 sekundiga. „Ma ei suuda seda uskuda, ma olen sõnatu, see on uskumatu,“ tõdes värske maailmameister võidu järel.

Meeste konkurentsis sai Bob finaalis jagu itaallasest Mattia Costermanist 0,013 sekundiga, mis tähendas, et nelja aastase vaheaja järel läks tiitel taas Ameerika Ühendriikidesse. „Ma ei uskunud, et ma võidan peale seda, kui sain ajasõidus 9. tulemuse,“ ütles Bob. „Aga ma usun, et ma saan nüüd sellest formaadist paremini aru ja tunnen ennast mugavamalt.“