Pühapäeval sõidetakse juba 15. korda Lauri Ausi mälestuseks

jass

Ülehomme, 22. juulil toimub Pirital juba 15. tipprattur Lauri Aus GP.

Sportlikule päevale  on oodatud nii pere pesamunad, harrastajad, kui ka tippsportlased. Põnevat meelelahutust leiab igas vanuses rattasõber. Ühepäevasesse programmi kuulub nii profiratturite 126-kilomeetrine eliidisõit Pirita-Kloostrimetsa ringrajal, kui ka rattaspordi harrastajale suunatud 54-kilomeetrine rahvasõit.

Kõrvuti Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringil peetava 126-kilomeetrise eliitvõistlusega korraldatakse Lauri Ausi Mälestusvõistluse raames ka 54 kilomeetri pikkune rahvasõit, kuhu on oodatud kõik rattahuvilised. “Ühendame tervele perele mõeldud distantsid ühte päeva, et kõik jalgrattahuvilised saaks nii ise võistelda, kui ka tipprattureid publikuna kannustada.” lausus võistluse peakorraldaja Tõnu Tamm.

Turvalise rattasõidu propageerimise eesmärgil toimub liiklusele suletud kuue kilomeetri pikkusel Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringil ka peresõit, millele on tasuta osalema oodatud ühiselt emad, isad, vanavanemad ja lapsed, kõik kel vanust kuus aastat või enam. “Lisaks oleme mõelnud ka pere kõige pisematele rattahuvilistele, kellele korraldame 200 meetri pikkuse tillusõidu,” lausus Tamm.

Kõiki rahva-, pere,-tillusõitudele kirja pannud osalejaid tunnustab suurim eestimaine jäätisetootja Balbiino maitsva Lõvi Leo jäätisega. Politseilõvi aitab meeles pidada kiivri kandmise vajalikkust, mille kandmine on kõikidele osalejatele kohustuslik. Kiiret kosutust pärast sõitu pakub tervisliku vahepala näol Kommi Asemel pähklite-rosina segu ning osalejatele on janu leevenduseks A. Le Coqi isotooniline ARCTIC SPORT jook. Väikestele pealtvaatajatele on mõeldud ilusa ilma korral välibatuut.

Eelregistreerimine lõppeb neljapäeva (19.07.2018) südaööl, kuid registreerimine on avatud ka kohapeal alates kella 9:00 hommikul veidi kõrgema tasu eest. Peresõit 6km, mis eelregistreerimisel on tasuta maksab kohapeal 5€ ja 54km registreerimine on kohapeal 25€. Registreerimine suletakse pool tundi enne starti.

Täpsema info Lauri Ausi viieteistkümnenda mälestussõidu programmi ja registreerimise kohta leiab aadressilt http://cfc.ee/lauri-ausi-gp/ ning jooksvaid uudiseid jagatakse ka võistluse Facebooki kodulehelt https://www.facebook.com/LauriAusiGP/

2018 Lauri Aus`i 15. mälestusvõistluse programm 22. juuli 2018:

Kell 09.00 – avatakse Võistluskeskus Pirita kloostriesisel alal

Kell 11.00 – Põhisõidu 126km start

Kell 14.15 – Peresõidu 6km start

jõukohane distants ka lastele alates 6. eluaastast
Kell 14.45 – Tillusõidu 200m start

lastele vanuses kuni 6 eluaastat Start: Pirita sillalt
Kell 15.00 – Rahvasõidu 54km start

harrastajatele ja noorsportlastele, eraldi arvestus maantee ja maastikuratastele

Kell 17.30 – Võistluskeskus suletakse

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X