Pudeleid loopivad jalgratturid hakkavad trahvi maksma

607109h7acdt28

Rahvusvaheline jalgrattaliit UCI soovib lõpetada jalgratturite kombe visata oma prügi, eelkõige tühjad pudelid ja geelipakendid, suvalisel hetkel raja äärde.

Paljudel ratturitel on tavaks just nii tühjenenud joogipudelite ja muu sellisega käituda. Raja kõrval olevate fännide jaoks on tegemist aga oluliste suveniiridega, mis haaratakse kaasa.

Siiski jätab säärane käitumine teele palju prahti ja pudelite loopimine võib teinekord isegi ohtlik olla. Seetõttu hakkab UCI keelust üleastujaid trahvima kuni 1000 šveitsi frangiga (ca 880 eurot). Küll aga on ratturitel võimalik võistluse jooksul jätta oma “taara” spetsiaalsetesse prügitsoonidesse.

“Me peame peatama need ratturid, kes jätavad oma prügi igale poole. Me peame peatama need, kes sõidavad oma meeskonna auto kõrval, aga viskavad oma pudelid otsekohe vastu taevast,” kommenteeris UCI kõrge ametnik Philippe Marien väljaandele Het Nieuwsblad.

“World Touri profisõitjad on teistele eeskujuks. Kõrgemate trahvidega tahame tõsta standardeid ning juhtida tähelepanu asja vastutustundlikule je ökoloogilisele poolele.”

Marieni sõnul võib pudelite loopimisel olla teinekord ka päris paha tagajärg. “Sõitja, kes viskab pooltäis või tühja pudelit – see on eluohtlik. Me ei soovi seda enam näha.”

Belglasest olümpiavõitja Greg van Avermaet näeb siiski ka asja teist külge. “Lastele meeldib saada tühja pudelit kui suveniiri. See on mingil moel jalgrattaspordi võlu.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X