Pruusi saatis Cape Epicu esimesel etapil ebaõnn, kuid kerkis kokkuvõttes esikümnesse

Lõuna-Aafrika Vabariigis jätkuval maailma kõige mainekamal maastikuratturite mitmepäevasõidul Absa Cape Epic võitles Peeter Pruus esimesel etapil ebaõnnega, kuid kokkuvõttes jätkab ta koos paarilise Manuel Pliemiga siiski esikümnes.

98-kilomeetrisel sõidul tabas eestlast ebaõnn juba esimesel kilomeetril, kui ta lõhkus rehvi. „Ajasime seejärel kümme kilomeetrit gruppi taga ning edasi läks sõidule iseloomulikult andmiseks. Jäin esimesele singlile minnes karpi ja väga taha,“ kirjeldas Pruus. „Seejärel hakkas tagumine amort õhku kaotama, mistõttu hakkasid pedaalid pidevalt vastu maad ja kive käima. Viimasel kolmel kilomeetril hakkas tagumine rehv samuti uuesti õhku kaotama, seega oli see etapp ikka omamoodi seiklus. Koht oli vaatamata kõigele viisakas ja loodetavasti mehaanilised probleemid sellega lõpevad.“

Finišis kaotasid Pruus ja Pliem võitjatele Urs Huberile ja Simon Schnellerile (3:57.35,2) kuue minuti ja 59,4 sekundiga. Teise koha said Martin Frey ja Simon Stiebjahn (+0.00.02,2) ning kolmanda Andreas Seewald ja Martin Stošek (+00.00.03,1).

Segavõistkondade ja naiste tiimide seas olid teist päeva järjest parimad Laura Stark ja Sebastian Stark ning Sina Frei ja Laura Stigger.

Masters klassis teenisid eestlased Rain Lond ja Argo Rohtmets neljanda koha, kaotades võitjatele Karl Plattile ja Alban Lakatale (4:10.16,0) 31 minuti ja 27,8 sekundiga. Teisena ületasid finišijoone Craig Uria ja Andrew Duvenage (+16.34,5) ja kolmandana Rolan Müller ja Andre Bachmann (+26.07,1).

Kokkuvõttes jätkavad meeste seas liidritena Jordan Sarrou ja Matthew Beers. Pruus ja Pliem tõusid üheksandale positsioonile, kaotades esimestele kümne minuti ja 24 sekundiga. Segatiimidest hoiavad esikohta Laura Stark ja Sebastian Stark ning naiste seas Frei ja Stigger. Masters klassis langesid eestlased Lond ja Rohtmets neljandale kohale, kaotades liidritele Plattile ja Lakatale 38 minuti ja 15,3 sekundiga.

Mitmepäevasõidu teisel päeval on kavas 96 kilomeetrit 2100 tõusumeetriga.

Cape Epic 18.10.21 start (26-1 Manuel Pliem Austria ja
26-2 Peeter Pruus Eesti)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X