Pruus sai maastikumaratoni MK-etapil 15. ja Uibokand 17. koha, Lõiv olümpiakrossis 35.

Peeter Pruus

Tšehhis Nove Mestos peeti maastikumaratonide maailma karika sarja esimene ja olümpiakrossi kolmas etapp. Peeter Pruus pälvis maastikumaratonis 15. ja Janelle Uibokand 17. koha, Janika Lõiv finišeeris olümpiakrossis 35. positsioonil.

Maastikumaratoni MK-etapivõidu pälvis itaallane Fabian Rabensteiner ajaga 4:39.45. Teisena lõpetas Alex Miller (+0.07) ja kolmandana Samuele Porro (+0.08). Pruus kaotas võitjale nelja minuti ja 36 sekundiga.

„Üldiselt on MK-etapil täiesti teine atmosfäär. Eriti Nove Mestos võisteldes. Publikut oli omajagu ning saime ka olümpiakrossirajast väikese osa sõita,“ ütles Pruus. „Sõit algas kiirelt. Olin oma positsiooni valikul kehva. Ma ei saanud õigel ajal grupi ette ning pidin palju tagaajaja rollis olema. Lisaks oli raja keskel Rock Garden, kus ei julgenud ega osanud alla sõita ning pidin osa jalutama. Mõlemal ringil pidin peale seda üheminutilise vahe esimestega kinni sõitma. Sinna läks väga palju energiat kaduma.“

„Umbes 15 km enne lõppu jõudsin lõpuks ette gruppi, kes sõitsid viiendale kohale, kuid siis umbes 5 km enne lõppu tekkisid krambid ning keha jooksis tühjaks. ehk pidin leppima 15. kohaga,“ jätkas Pruus. „Iseeneset oli tunne tugev ning suutsin hästi pingutada. Sel korral jättis tehniline pool ja kohavõitlus pundis soovida. Töötan sellega järgmiseks korraks.“

Eliitklassi naiste seas võidutses Vera Looser ajaga 5:45.31. Lejla Njemcevic kaotas talle 29 sekundiga ning Rosa van Doorn ühe minuti ja kolme sekundiga. Uibokand lõpetas ajaga 6:28.54 ja pälvis 17. koha.

Olümpiakrossi MK-etapil teenis esimese koha valitsev maailmameister Pauline Ferrand Prevot ajaga 1:24.44. Ameeriklanna Haley Batten sai teise koha (+1.02) ja šveitslanna Alessandra Keller kolmanda koha (+1.31). Lõiv kaotas võitjale üheksa minuti ja kümne sekundiga ning sai 35. koha.

„Peale nädalast haigust arvasin, et olen juba piisavalt taastunud ning laupäevases trennis tundsin end isegi täitsa hästi,“ ütles Lõiv. „Kahjuks pidin juba algusest peale kannatama ja ei suutnud üldse pingutada. Täiesti tühi olin. Peamine mõte oli ainult mitte alla anda ja lõpuni sõita. Viimaste aastate kehvim koht ja ikka pisar silmis, aga see on sport.“

Eliitmeeste klassis olid kolm parimat britt Thomas Pidcock ning šveitslased Nino Schurter ja Marcel Guerrini.

Olümpiakrossi järgmine MK-etapp peetakse 14.-16. juunil Itaalias Val di Soles ja maastikumaratoni MK-etapp 28.-30. juunini Prantsusmaal Haute-Savoies.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajad EHL Profiles, Rand & Tuulberg, Jetoil, Scania, Malmerk Klaasium, Kaamos, Viking Window, Team Estonia.

Foto: Torpado Kenda Factory

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X