Pruus sai Itaalias kolmanda koha, Mõttus Portugalis neljas

Peeter Pruus

Mullu Eesti parimaks meesratturiks valitud Peeter Pruus (Torpado Kenda Factory) pälvis Itaalias peetud Granfondo del Durello maastikumaratonil kolmanda koha. Mari-Liis Mõttus sai Portugalis Lousadas toimunud Taca olümpiakrossivõistlusel (UCI C1) neljanda koha.

Itaalias pälvis soolovõidu Pruusi meeskonnakaaslane Jakob Dorigoni ajaga 1:53.57. Nicola Taffarel (Metallurgica Veneta MTB Pro Team) ja Pruus kaotasid talle ühe minuti ja kuue sekundiga.

„Olen täitsa rahul,“ sõnas Pruus võistluse järel. „Tundub, et konditsioon hakkab vaikselt paranema. Peale ebaõnnestunud aasta algust on hea jälle poodiumile astuda. Sõidu alguses ei olnud tunne kõige parem, kuid suutsime siiski tiimikaaslase ja veel kahe mehega teiste eest põgeneda juba esimesel tõusul (6 km ja ca 600 tõusumeetrit). Kannatasin tugeva tempo ära, kuid teisele tõusule jõudes ei suutnud enam tempomuutustega kaasa minna. Võtsin oma rütmi ja lootsin, et suudan pärast ette tagasi sõita.“

„Võistluse teises pooles paranes tunne veidi,“ jätkas Pruus. „Suutsingi teisel ja kolmandal kohal sõitnud mehed kätte saada. Üritasin neilt omakorda eest ära sõita, aga selleks ei olnud enam piisavalt rasket kohta, sest tõusud olid otsas. Ühest mehest saime lahti ehk jäime teise ja kolmanda koha peale sprintima. Alustasin spurti enne ja eest, kuid jalg oli tühi ning ta tuli enne joont tuulest välja. Siiski võib tulemusega rahule jääda, sest ma pole palju võistelnud. Tundub, et iga võistlusega tunne paraneb ja loodetavasti jätkan samas tempos.“

Pruusi selle aasta järgmised suuremad võistluseesmärgid on seotud 12. mail peetava Costa del Etruschi maratoniga ja 26. mail Tšehhis Nove Mestos toimuva maailma karika sarja etapiga. „Sel nädalavahetusel on tulemas Garda Bike festival, mis on samuti tähtis ja kõrge tasemega võistlus,“ lisas Pruus. „Samas väga head tulemust sealt ei oota, sest see pole päris minu kondikavale sõit.“

Portugalis peetud Taca olümpiakrossivõistlusel pälvis Mõttus eliitnaiste konkurentsis portugallannade Ana Santose (1:24.23) ja Joana Monteiro (+1.31) ning hispaanlanna Lara Lois Garcia (+2.01) järel neljanda koha. Eestlanna kaotas võitjale viie minuti ja 39 sekundiga.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajad EHL Profiles, Rand & Tuulberg, Jetoil, Scania, Malmerk Klaasium, Kaamos, Viking Window, Team Estonia.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X