Steinburg sai Andaluusias eraldistardist sõidetud etapil 6. ja Pruus 8. koha

Peeter Pruus

Andaluusia maastikuratturite mitmepäevasõit jätkus eraldistardist sõiduga, millel oli pikkust 35 kilomeetrit. Greete Steinburg sai etapilt kuuenda ja Peeter Pruus kaheksanda koha.

Naiste seas pälvisid etapivõidu Ariane Lüthi ja Amy Wakefield ajaga 1:37.04. Teise ja kolmanda koha teenisid Janine Schneider – Irina Luetzelschwab (1:38.24) ja Stefanie Regina Dohrn – Lejla Tanovic (1:38.54). Steinburg sai koos paarilise Janina Wüstiga ajaks 1:43.22.

“Saime suhteliselt okei stardi, tundsin ennast okeilt ja liikusime omas tempos. Esimesel laskumisel sõitsin tiimikaaslase tuules ja järsku tundsin, et pidureid pole, mille järel sõitsin põõsasse. Õnneks päris kukkumiseks ei saa seda nimetada, aga korralik ehmatus ja rütm oli rikutud,” rääkis Steinburg. “Järgnevatel tõusudel hakkasid kiiremad naised meid tagant püüdma ja mööduma. Kui tõusudel jäime maha, siis laskumistel saime nad taas kätte ja oleks võinud isegi kiiremini minna, aga rajad olid kitsad ja möödumise võimalused piiratud.”

“Õnneks sain oma piduritunnetuse tagasi ja kõik toimis. Kuskil poolel distantsil oli veel üks korralik ehmatus, kui oli järsult laskumiselt järsule tõusule sõit, kuid üleminek oli väga terav ning tundsin, et lõi amordi täiesti põhja. Õnneks aga jäi varustus terveks,” jätkas Steinburg. “Lõpuosas saime minut peale meid startinud itaallannad uuesti kätte ning möödusime neist. Viimasel kiiremal lõigul tegime kõvasti tööd ning peaaegu jõudsime järgi ka kolm minutit varem startinud Leedu paarile. Kokkuvõttes taas korraliku pingutusega päev, super tiimitöö ja kaks päeva veel ees!”

Meeste seas võidutsesid Wout Alleman ja Fabian Rabensteiner ajaga 1:13.35. Nad edestasid Andreas Seewaldi ja Martin Stoseki (1:13.53) ja Hans Beckingit ja Jose Diast (1:15.22). Pruus sai koos paarilise Enrique Morcillo Vergaraga ajaks 1:16.33.

“Täna oli tunne parem. Sain öösel hästi magada ja taastumine tundus olevat piisav,” avaldas Pruus. “Suutsin paremini pingutada ja mõne korra ka kaaslasele “vedamisel” abi pakkuda. Etapp oli lühike, aga siiski raske. Tegime hea sõidu. Kindlasti tõusime ka üldarveatuses ja palju tiime on ligi ühe minuti kaugusel ees. Seega homme võiks olla meile sobivam etapp. Loodame parimat.”

Reedel ootab maastikurattureid 80,47 kilomeetrit ligi 2000 tõusumeetriga. Mitmepäevasõit lõpeb laupäeval.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X