Pruus pälvis maastikumaratoni MM-il karjääri parima tulemuse

Türgis Sakaryas toimunud maastikumaratoni maailmameistrivõistlustel pälvis valitsev Eesti meister Peeter Pruus meeste seas 11. ja Janelle Uibokand naiste arvestuses 15. koha.

Maailmameistriks krooniti Colombia rattur Hector Leonardo Paez Leon, kes jõudis finišisse ajaga 4:19.50. Teise koha pälvis Portugali sportlane Tiago Ferreira (4:22.10) ja kolmanda tšehh Martin Stosek (4:22.25). Pruus lõpetas ajaga 4:31.44 ja pälvis 11. koha. Siiani oli eestlase parim MM-i tulemus pärit 2017. aastast, mil ta lõpetas Saksamaal Singenis toimunud võistlusel 15. positsioonil. EM-il on Pruus jõudnud kahel korral pjedestaalile. 2016. aastal pälvis ta kulla ja mullu pronksi.

Naiste klassis sai maailmameistri vikerkaare värvides särgi selga šveitslanna Ramona Forchini (3:42.18). Hõbeda sai kaela poolatar Maja Wloszczowska (3:42.19) ja pronksi võitja kaasmaalanna Ariane Luthi (3:43.40). Uibokand jõudis finišisse ajaga 4:06.55, mis andis 15. koha.