Pruus oli Cape Epicu teisel etapil taas ebaõnne küüsis, Lond ja Rohtmets masters klassis pjedestaalil

247417428_4537655833019823_1919719873423459538_n

Maailma mainekamal maastikuratturite mitmepäevasõidul Absa Cape Epic jätkasid Peeter Pruus ja tema austerlasest paariline Manuel Pliem 96-kilomeetrisel teisel etapil ebaõnne küüsis. Masters klassis jõudsid eestlased Rain Lond ja Argo Rohtmets taas pjedestaalile.

„Algus läks sujuvalt, olime suures grupis ja tunne oli enam-vähem okei. Ühel pikal tõusul jäin jälle halvale positsioonile ja pidime teisi jälitama asuma. Saime esimese grupi kätte poolel võistlusmaal,“ selgitas Pruus võistluse kulgu. „Pärast seda olid jalad pehmed. Ees oli kümme paari. Viimasele pikale tõusule jõudes ei suutnud enam esimestega kaasa minna. Olime 8.-9. positsioonil. Viimane laskumine oli väga pikk ja põrutav ning võttis keha üpris läbi. Kümme kilomeetrit enne finišit murdus tiimikaaslase käiguvahetaja kõrv ära, mistõttu tuli mul teda viimased kaheksa kilomeetrit lükata. Minna on veel palju, oleme positiivsed.“

Pruus ja Pliem jõudsid finišisse 15. kohal, kaotades võitjale 15 minuti ja 32,4 sekundiga. Etapivõidu pälvisid üldliidritena sõitvad Jordan Sarrou ja Matthew Beers (3:56.02,4). Teise koha teenisid Andreas Seewald ja Martin Stošek (+26,1) ning kolmanda Urs Huber ja Simon Schneller (1.46,5). Kokkuvõttes langesid Pruus ja Pliem 12. kohale, jäädes Sarroust ja Beersist maha 25 minuti ja 56,4 sekundiga.

Masters klassis jõudsid pjedestaalile Lond ja Rohtmets, pälvides teise koha. Kaotust võitjatele Craig Uriale ja Andrew Duvenagele kogunes kümme minutit ja 25 sekundit. Rattabaasi meeskonna järel said kolmanda koha Roland Müller ja Andre Bachmann (+10.25,2). Ka kokkuvõttes kerkisid eestlased kolme hulka tagasi, jätkates kolmandal positsioonil. Kaotust liidritele Uriale ja Duvenagele on kogunenud 29 minutit ja 49,3 sekundit.

Segatiimidest ei saanud keegi taas vastu Laura Starkile ja Sebastian Starkile ning naiskondade hulgas Sina Freile ja Laura Stiggerle. Mõlemad paarid jätkavad omades kategooriates liidritena.

Mitmepäevasõidu kolmandal etapil ootab võistlejaid ees 91 kilomeetrit ja 2100 tõusumeetrit.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X