Pruus lõpetas viimased kümme aastat Eesti meistriks tulnud Loo valitsusaja

Pühapäeval toimusid Lõuna-Eestis Lähtes Eesti meistrivõistlused olümpiakrossis. Meeste eliitklassis tuli Eesti meistriks Peeter Pruus ajaga 01:24.25.

Pruusi järel oli teine Martin Loo ja pronksile sõitis ennast MU vanuseklassi kuuluv Markus Pajur. Pühapäev oli märgilise tähtsusega, sest Loo oli olümpiakross Eesti meister viimased kümme aastat.

“Tänane sõit oli väga põnev. Pajur pani kohe alguses tempoga minema, esimesed kaks ringi oli ees, Loo üritas teda kolmandal ringil laskumiste peal rünnata ja saigi eest ära, aga me saime Pajuriga Loole ikka sappa,” võttis Pruus võistlust kokku.

“Kui umbes kolm ringi oli lõpuni jäänud, siis läksin ise tempoga peale. Pajur oli mu taga, aga jättis vahe sisse ja Loo ei saanud kohe temast mööda, aga mõne aja pärast see siiski õnnestus. Siis olin mina koguaeg ees ja üritasin oma tempoga sõita, Loo ega Pajur ei üritanud minust mööda sõita. Ühes lõpukurvis olin ma kiirem kui Loo, mul oli parem pidamine, seal ma survestasin ja peale seda tuli kohe tõus, kus hoidsin tugevalt tempot.”

“Loo ei läinud ka joogipunktis minust mööda. Ühes viimases kurvis Loo eksis ja kukkus, siis oli veel ca 1 km lõpuni sõita ja sealt panin ise lõpuni. Ilmselt loobus Loo pärast seda kukkumist ja lasi jala sirgu. Üritasin ise mitte eksida ja lõpuks ometi peale kõiki neid aastaid sain meistrikulla enda kaela, olen väga rahulolev,” kinnitas Pruus.

Naistest tegi kulda väärt sõidu Janika Lõiv ajaga 01:23.07, hõbedale tuli Mari-Liis Mõttus ja pronksi sai kaela Kätlin Kukk.

“Mul on meistritiitli üle hea meel. Konkurendid pakkusid kõva lahingu. Kuna sain ise ees tempot valida vastavalt oma enesetundele, sõitsin sõidu esimese poole tagasihoidlikumalt. Pärast poole võistlusmaa läbimist õnnestus Mari-Liisiga väike vahe sisse saada. Seejärel hoidsin oma tempot ja proovisin vahet kasvatada, mis ka õnnestus. Raja suhteliselt järsud ja lühikesed tõusud ei soosinud mind, sest olen pisike. Kuid suutsin õnneks siiski oma meistritiitlit kaitsta,” kommenteeris maailma esikümnesse kuuluv Lõiv võistluspäeva.

Allikas: sport.err.ee

Video: https://sport.err.ee/1112167/pruus-lopetas-viimased-kumme-aastat-eesti-meistriks-tulnud-loo-valitsusaja

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X