Pruus ja Steinburg lõpetasid Mediterranean Epicu viimasel etapil teises kümnes

Peeter Pruus

Pühapäeval lõppes maastikuratturite mitmepäevasõit Mediterranean Epic (UCI SHC) 52-kilomeetrise etapiga. Eestlased Greete Steinburg (Cannondale Vas Arabay) ja Peeter Pruus (Buff Megamo Team) said vastavalt 12. ja 16. koha.

Eliitnaiste kategoorias pälvis etapivõidu Luisa Daubermann (Trek Future Racing; 2:22.25), jättes teisele ja kolmandale kohale Janina Angela Wüsti (Buff Megamo Team; 2:25.20) ja Emily Johnstoni (Trek Future Racing; 2:27.16). Steinburg teenis 12. koha ajaga 2:42.28.

„Nagu arvasin, ründas kohe esimesel tõusul liidri võistkond ja sellega pandi pandi korralik tempo peale. Grupp venis pikaks, aga endale üllatuseks olin suhteliselt ees otsas,“ kirjeldas Steinburg. „Kannatasin esimese järsu tõusu ära, aga see oli ka kõik. Seejärel jäin maha ja paljud möödusid veel omakorda minust. Teisel tõusul sõitsin koos paari naisega. Laskumisel jäin meesharrastusratturite taha kinni ja kaotasin sellega lisaks palju aega.“

„Kuna taaskord oli vilets päev, proovisin lihtsalt ilma viperusteta lõpuni jõuda,“ jätkas Steinburg. „Kokkuvõttes olid vahed nii ees- kui tagapool juba üsna suured. Viimastel kilomeetritel sain veel paar naist kätte. Finišit oli natuke muudetud ja rajamärgistus veidi kehva, sestap sõitsin valesti, mis tähendas, et lasin enne lõppu veel ühe naise mööda. Kokkuvõttes olen pigem pettunud enda hetkevormis, aga teen tööd edasi ja loodetavasti tasub see ära.“

Eliitmeeste klassis teenis etapivõidu Pawel Bernas (JBG2; 1:55.13), edestades Vinzent Dorni (1:55.21) ja Wout Allemani (Wilier-Pirelli Factory Team Mx; 1:55.22). Pruus lõpetas 16. kohal ajaga 1:59.28.

„Kohe stardijoonelt algas tõus ja see ei ole mu lemmik. Ma ei saanud ennast liikuma ja läksin esimesele singlile umbes 15. positsioonilt. Kahjuks ei saanud esimesele grupile saba peale ja vajusin järgmisesse gruppi,“ ütles Pruus. „Pärast laskumist jõudsin siiski neile uuesti järele ja umbes kümne mehega sõitsime lõpuni. Esimese stardiga võib rahule jääda, sai kopsud puhtaks köhitud.“

Üldarvestuses pälvis naiste seas võidu Daubermann (12:24.11), teise koha teenis Wüst (12:28.17) ja kolmanda Monica Yuliana Calderon Martinez (Cannondale Vas Arabay; 12:42.56). Steinburg sai kümnenda koha (13:28.13).

Meeste seas võidutses kokkuvõttes Georg Egger (Speed Company Racing; 10:02.51), jättes selja taha Krzysztof Lukasiki (JBG2; 10:06.23) ja Martin Stoseki (Canyon Northwave MTB Team; 10:06.32). Pruus sai 14. koha (10:25.08).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X