Pruus ja Mõttus jätkasid kõrgetasemelisel mitmepäevasõidul võiduseeriat

pruus

Kiviõli Seikluskeskuses jätkuval kõrgetasemelisel maastikuratturite mitmepäevasõidul MTB Fest olid reedel kavas lühiraja distantsid. Naistest võttis kindla võidu kogu distantsi vältel liidripositsiooni hoidnud Mari-Liis Mõttus, meestest astus kõrgeimale poodiumiastmele ka neljapäeval võidu võtnud Peeter Pruus.

Neljapäevases temposõidus parimat aega näidanud Mõttus oli võitmatu ka reedel. Kokku sõitsid naised seitse ühekilomeetrist ringi, võiduajaks seadis Haanja Rattaklubi esindav Mõttus 20.10. Vaid neli sekundit eestlanna taga saavutas teise koha leedulanna Katažina Sosna. Kolmandana ületas finišijoone venelanna Olga Smirnova (20.39).

“Tänane võistlus oli väga raske. Tempo oli algusest lõpuni peal. Eesmärk oligi teha oma sõitu ja loota, et teised tüdrukud jäävad maha. Ja enamus jäidki,” oli Mõttus rahul.

Juba neljapäeval medalimaitset tunda saanud Mõttus tunnistas, et võrreldes eilsega oli tänane enesetunne parem. “Eile tundus, et ei saanud selle ühe ringiga käima. Täna ka esimene ring oli natukene kange, aga igal ringil läks enesetunne tõusul järjest paremaks ja oli näha, et leedulannaga just seal see vahe kogu aeg natukene suurenes. Teadsin seda juba ette, et leedulanna näol on tegemist väga tugeva naisega ja ma ootasingi, et tema on see, kes põhilist konkurentsi pakub. Tase on siin tugev,” sõnas Mõttus.

Laupäevase 66 km pikkuse maratondistantsi eel hindab Mõttus leedulanna šansse mõneti paremaks. “Kui leedulannaga võrrelda, siis temale võib homne rohkem sobida, kuna tema on maratonitaustaga. Aga ma üritan oma sõitu teha ja temast kinni hoida. Eks näis, äkki üllatan kõiki, et panen sellisele kõvale naisele maratonil ära,” muigas Mõttus.

Meeste võistlusel sõideti kokku kümme ühekilomeetrist ringi. Võidumees Pruus seadis tänaseks võiduajaks 24.33. Sama ajaga, kohe Pruusi taga, ületas finišijoone venelane Ivan Filatov. Kolmandana jõudis finišisse venelane Maksim Gogolev (24.58).

“Mõtlesin, et proovin sõidu raskeks teha, aga samas ei tahtnud ennast nii palju väsitada, et homme oleks raske. Kolmandal ringil sattusin ette ja sõitsin tugevat tempot. Ja üks hetk vaatasin, et olimegi kolme-neljakesi ja siis juba kahekesi. Ega mul muud üle ei jäänud kui sõita, sest venelasel olid tiimikaaslased taga ja tema tööd ei teinud. Ja siis ma sõitsin mitte maksimumiga, aga tugeva tempoga. Lõpus kaks ringi üritasin teda maha jätta tõusu peal, aga ei õnnestunud. Mul teisi eesti poisse ees ei olnud, pidin üksi hakkama saama,” võttis Pruus võistluse kokku.

Laupäevase maratondistantsi eel on Pruus eesmärgis kindel. “Maratonist ootan võitu. Muidugi ei tea, kui head need värsked mehed on. Gert Jõeäär ja veel teised tugevad mehed. Eks ma üritan nendega eest ära saada,” lausus Pruus.

MTB Fest jätkub Kiviõlis juba laupäeval, mil on kavas 5. Põleva Kivi rattamaraton (XCM). UCI 2. kategooria mitmepäevasõidu lõpetab 12. mail olümpiakross (XCO).

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X