Pruus ja Meier UCI MTB maratonil poodiumil

Nädalavahetusel Hispaanias Navarras toimunud maastikuratturite C1 kategooria UCI maratonil tulid Peeter Pruus ja Maaris Meier mõlemad poodiumile.

Tierra Estella Epic maastikumaratoni võidu sai 91,1 km mägisel võistlusrajal Peeter Pruus (BUFF Megamo Team) ajaga 4:16:14 edestades hispaanlaseid Sergio Mantecon Guitierrezt (4:16:15) ja Pablo Rodriguez Guedet (4:16:19). Naiste arvestuses sõideti sama distants ja seal edestasid Maaris Meierit (5:54:48) hispaanlannad Estibaliz Sagardoy Zunzarren (5:43:24) ja Corina Mesplet Terroba (5:45:37).

Maaris Meier rääkis sõidust lähemalt. “Naised startisid viis minutit peale mehi, mille tõttu jäid paljud meile jalgu, tõusul ei olnud hullu kuna oli rohkem ruumi möödumiseks, samuti singlil. Laskumistel aga olid mehed ikka rohkem machod, kohtas neid kes kuuldes naishäält rada hüüdmas, mõtlesid, et ah ma sõidan piisavalt kiiresti, kui kiire naine ikka olla saab. Seega ma proovisin tõusunukkidel enne laskumist natuke kiirendada, et ei peaks väga palju laskumistel niisama passima, vahel ikka tuli ette, aga üldiselt sain peale poolt maad ikka oma kiirusega laskuda,” jätkas Maaris.

”Sõitsin suhteliselt lähestikku esimese ja teisega, kuid peatudes joogipunktides pudelite täitmiseks tuli kolmas tagant järgi, kes sõitis koos partneriga, ehk et mitte päris ausalt abistas partner teda sirgetel lõikudel. Joogipunktist finishini viimased 17 km andsin kõige rohkem aega ära, kuna kahjuks olin ise pisut läbi,” võttis Maaris rajal toimunu kokku.

Tierra Estella Epic 01.10.2022 võistlusel sai aja kirja 277 ratturit meeste tulemused ja naiste tulemused

Peeter Pruus
Peeter Pruus, Tierra Estella Epic 2022
Maaris Meier, Tierra Estella Epic 2022

Loe veel:

Peter Pruus and Estibaliz Sagardoy reign in the best edition of Tierra Estella Epic

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X