Pruus edestas Etnas endist maanteeässa ning oli UCI sarja maratonil neljas

Paari aasta tagune maastikurattamaratoni Euroopa meister Peeter Pruus (Torpado-Sudtirol) saavutas Itaalias peetud UCI sarja maratonil neljanda koha.

78 km pikkuse Etna maratoni võitis Kolumbia mees Diego Alfonso Arias Cuervo (Giant-Liv Polimedical), kellel kulus mägise distantsi läbimiseks aega 3:43.59. Teine oli sama lõpuajaga Pruusi meeskonnakaaslane Riccardo Chiarini.

Eestlane kaotas kahele paremale pisut üle kahe minuti ja oli neljas. Tema seljataga sai viienda koha endine maanteeäss 48-aastane Francesco Casagrande. Itaallane oli aastatuhande vahetusel maailma üks paremaid ühepäevasõitjaid.

Pruus pudenes esikoha konkurentsist tänu ebaõnnele, ühel laskumisel läks kett kahel korral esimese hammasratta pealt maha.

Allikas: sport.delfi.ee