Pruus alustas Hispaanias hooaega pjedestaalikohaga

Mullu parimaks Eesti meesratturiks valitud Peeter Pruus tegi laupäeval avastardi Hispaanias peetaval maastikuratturite mitmepäevasõidul Volcat Platja d’Aro (UCI C3), mille 40-kilomeetrisel avaetapil teenis eliitklassi meeste seas kolmanda koha.

Maastikuratturitel tuli 40 kilomeetri jooksul ronida ligi 1300 tõusumeetrit. Kõige kiiremini jõudis finišisse Samuel Gaze (Alpecin Deceuninck; 1:39.47), edestades Cole Patoni (Giant) 26,67 sekundiga. Tänavu taas Torpado Kenda Factory meeskonnaga liitunud Pruus pidas finišiheitluse kuni 23-aastaste vanuseklassi kuulunud Thibaut Francois Baudryga (Canyon CLLCTV XCO; +1.52), kes napsas üldarvestuses kolmanda koha. Pruus pääses siiski eliitklassi meeste arvestuses kolmandana pjedestaalile.

„Täitsa õnnestunud päev,“ tõdes Pruus finiši järel. „Tunne oli alguses hea. Saime Gironast rattaga starti sõita ühe tunni ja 20 minutit ning pärast sama palju tagasi ka. Võistlusel oli tunne esimesel tõusul tugev ja tegin tempot. Ühel hetkel Gaze ründas, kellega kaasa ei jõudnud minna. Siiski hoidsime taga kahekesi tempot ja kolmas istus meie taga. Suutsime lõpuks Gaze’i kätte saada.“

„Hiljem muutus tunne veidi kehvemaks. Laskumisel said Gaze ja Paton minema ning mina jäin Francois Baudryga taha. Meie taga oli suur vahe, kuid proovisime tempot üleval hoida, et ees vahe liiga pikaks ei veniks,“ jätkas Pruus. „Francois Baudry tegi paar rünnakut, aga tõin ta iga kord tagasi. Siiski oli ta lõpus teravam, siiski olümpiakrossisõitja. Kuna ta oli U23 vanuseklassis, siis teenisin eliidis kolmanda koha. Olen avastardiga väga rahul. Loodetavasti suudan homme maratonimehena veidi parema tulemuse välja pigistada, aga eks pikkade trennipäevade pealt võib endalgi väsimus välja lüüa.“

Parim  naisrattur oli üldarvestuses 71. positsioonil lõpetanud Savilia Blunk (Rockrider Ford; 1:57.27). Pühapäeval sõidavad maastikuratturid Castell d’Arost Platja d’Arosse. 42 kilomeetriga koguneb 885 tõusumeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X