Pronksi võitnud Sander: esikolmiku selgudes hakkasid pisarad voolama

66812422_479735892786974_4222809113827999744_n

Jalgrattur Laura Lizette Sander avas Bakuus toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil Eesti medaliarve, kui võitis temposõidus pronksmedali.

15-aastane Sander läbis distantsi ajaga 15.33,0, kulla võitnud briti Zoe Backstedti ajaks oli 14.35,25 ning hõbedale tulnud venelannal Aljona Ivantšenkol 14.54,39. “Ratas hoidis ikka kogu aeg väga viltu, sest tugev tuul puhus kogu aeg külje pealt,” iseloomustas Sander EOK kodulehel võistlusolusid. “Arutasime enne võistlust, kas minna starti kõrgete või madalate jooksudega. Otsustasime, et paneme minu rattale kõrged jooksud. Äkki sellest oli ka kasu.”

Ootusärevus oli suur. Finišisse jõudes näitas Sander esimest aega, ent tagant tuli väle venelanna Ivantšenko ning ka juunioride klassis võimu näitav Backstedt. “Ma lootsin küll, et saan medali, ent mul oli väga hea vorm juba kuu aega tagasi ning seda hoida on ikka väga raske. Medali saamine näitab, et sain sellega väga hästi hakkama. Teadsin, et Zoe on väga tugev, aga uskusin, et esikolmikusse tulek on võimalik!”

Paikuse Põhikoolis õppivale Sanderile elas kohapeal kaasa ka tema isa, kes haaras tütre pärast finišit enda embusesse. “Nägime veidi enne starti ja ta elas mulle raja kõrval kaasa. Finišis saime raadiosaatja kaudu esikolmiku teada, siis hakkasid küll pisarad voolama,” tunnistas õnnelik neiu. “Sõbrad vaatasid Youtube’i vahendusel ka. Ikka väga hea tunne on!”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X