Profirattur Tanel Kangert stardib Tour of Estonial

Maikuu viimasel nädalal stardib kolmepäevane profiratturite velotuur Tour of Estonia (UCI 2.1). Sel aastal on esmakordselt stardis ka Tanel Kangert, kes asub võistlema oma kodutiimi Team BikeExchange – Jayco koosseisus.

Eestis 26.-28. maini toimuv profiratturite velotuur toob sel aastal kohale 24 tiimi, mis on kõikide aegade rekord. Üheks nendest tiimidest on ka World Touri tasemel pedaaliv BikeExchange – Jayco, kuhu kuulub ka profirattur Tanel Kangert.

Tavaliselt maikuus Giro d’Italia velotuuril pedaaliv Tanel Kangert jäi sel aastal tervisemurede tõttu suurtuurist eemale ning see avas võimaluse tulla esmakordselt Tour of Estoniale. Kangerti enda sõnul viskas ta mõtte õhku kohe, kui sai teada, et Itaalia velotuurile minek jääb sel aastal ära. „Seekord oli nii, et kui Muhamed ei läinud mäe juurde, tuli mägi ise Muhamedi juurde. Ehk kui mind ei võetud Girole ja ei antud võidusõite, siis kutsusin ise neid siia võistlema,“ rääkis Kangert. Ta ütles, et tiimi nõusse saamine läks küllaltki kergelt, arvestades kui keeruline on korraldada logistikat, et tulla ühe võidusõidu pärast Lääne-Euroopast Eestisse.

Rääkides tiimi eesmärkidest tuuril, nentis Kangert, et eelkõige tullakse siia ikka tulemust tegema. „On palju mehi, kes eelistavad pigem siledat ja sellised etapid nagu meil siin Eestis on, võiksid neile sobida,“ tõdes ta. Tiimisisest rollijaotust Kangert veel öelda ei osanud, sest see selgub lähiajal. „Ei oska veel täpselt öelda, kes kaasa võetakse, kuid ilmselt võtame kaasa kiireid mehi. Mina siin kokkuvõtte mees kindlasti pole, mul pole sellist kiirust, mida oleks vaja proloogil või näiteks esimese etapi lõpufinishis,“ sedastas ta.

Kui kolmepäevane Tour of Estonia lõppeb 28. mail, toimub päev hiljem Tartu Rattaralli. Kangert ise osales viimati 2010. aastal, kuid plaanib üle 12 aasta taas osa võtta. „Ütlesin tiimi bossidele väga selgelt, et pühapäeval on ka võidusõit ja nad peavad selleks siia jääma. Leian, et seda üritust tuleb võtta kui tervikut, see on komplekt,“ rääkis Kangert.

Tour of Estonia võistluste direktor Indrek Kelgu sõnul tekitas Tanel Kangerti ning tema koduklubi tuleku uudis suurt elevust. “Sellist maailma tipptasemel meeskonda pole Eestis olnud ajast, mil Jaan Kirsipuu Ag2r tiimiga siin käis. Loodetavasti toob see ka üle pika aja rohkelt kaasaelajaid. Ei juhtu just tihti, et selline tiim Eestimaa teedel võistleb,” selgitas Kelk.

Tänavuse tuuri avab Tallinna lauluväljaku ümbruses peetav 3,7-kilomeetrine proloog. Seejärel sõidetakse Tallinnast Tartusse (192,6 km) ning kirsiks tordil on laupäevane Tartu GP, kus ratturid läbivad Tartu linnas 16 korda 10,3 km pikkust ringi (164,8 km).

Lisaks Tour of Estoniale toimub esmakordselt ka Ladies Tour of Estonia 25. mail. Üle kahe aasta on pealtvaatajad taas raja äärde kaasa elama oodatud.

Rohkem infot Tour of Estonia kohta leiab: tourofestonia.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X