Profilepingu sõlminud Vahtra: maailmas tehakse selliseid samme väga harva

norman

Järgmisest hooajast rattaspordi kõrgeimasse seltskonda ehk World Touri tõusev Israel Cycling Academy meeskond täiendas ridu teise eestlasega, kui Mihkel Räime kõrval hakkab klubi esindama veel 22-aastane Norman Vahtra. Intervjuus ERR-ile ütleb Vahtra, et loodab kõrgemas seltskonnas kiirelt kohaneda.

Norman, kuidas lepinguni jõudsid?

Jõudsin lepinguni niimoodi, et olin stabiilselt tugev läbi hooaja. Minu treener Rene Mandri võttis ühendust Kjell Carlströmiga, kes on Israel Cycling Academy spordidirektor ja temast sai asi alguse. Tema rääkis nende mänedžeride ja kõrgemate juhtidega. Nad võtsid otsuse vastu, et soovivad mind palgata.

Sinu hooaeg tervikuna oli väga hea ja teine pool eriti. Kui palju see mängis rolli, et said lepingu kaheks aastaks?

Ma saan ainult oletada. Kindlasti on head tulemused väga tähtsad. Võid tugev olla, aga kui keegi sellest ei tea, siis pole midagi teha. Kõige lihtsam on võita – siis teavad kõik!

Sa olid Cycling Tartu meeskonna liider. Võib öelda, et see roll andis ka võimaluse taolist sammu teha. Sul oli meeskond, kes sind toetas, tegid tulemused ja siis avanes võimalus.

Kaks aastat on võistluskalendrid nii tehtud, et mina oleks võimeline tulemust tegema. Me ei käinud väga mägistel sõitudel ja sel aastal toimus kõik veel paremini kui eelmisel aastal. Kõik olid sammu edasi astunud. Aitäh kõikidele tiimikaaslastele!

Kui said teada, et leping on olemas, siis mis emotsioone see sinus tekitas?

Ootusärevust ja öösel ei saanud magada! Ma pole kunagi nii õnnelik olnud!

See on suur samm. Sa tuled amatöörmeeskonnast ja oled esimene Eesti rattur, kes tuleb amatöörmeeskonnast ja läheb World Touri sõitma. Mis sa arvad, kui suur hüpe see on ja millega sul tuleb kohaneda?

Raske öelda, aga kindlasti suur samm. Selliseid mitte Eestis vaid üldse maailmas juhtub väga harva, et amatöörist minnakse otse World Touri. Aga ma loodan, et kohanen kiiresti.

Kas Eesti element võis ka rolli mängida? Mihkel Räim on ka meeskonna liige. Ehk temagi kostis sinu kohta paar head sõna?

Jaa, see on kindlasti tõsi, et kus on, sinna tuleb juurde. Kindlasti need inimesed, kes palkavad, mõtlevad selle peale, et oleks sportlase vaimne tervis ka väga heal tasandil. Ma arvan, et see on ka üks põhjus, miks võetakse ühte tiimi rohkem samast rahvusest inimesi.

Kas tead midagi ka oma rollist meeskonnas?

Mind tahetakse lahtivedajaks. Aga ma pidin ka oma võimaluse saama sprinterina ja ootan neid väga!

Millal meeskonnaga liitud ja millal on esimene laager?

1. jaanuar hakkab leping kehtima ja esimene tiimi laager on juba detsembris.

Mida võiks sulle kõige rohkem soovida, et hüpe oleks valutu ja kohaneksid kiiresti?

Täpselt seda – kiiret kohanemist!

https://sport.err.ee/992575/profilepingu-solminud-vahtra-maailmas-tehakse-selliseid-samme-vaga-harva

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X