PRIMOŽ ROGLIČ VÕITIS MAINEKAIMA AUHINNA

Rattamaailma hinnatuima auhinna Vélo d’Ori võitis Primož Roglič. Jumbo-Visma rattur jäi Tour de France’i üldvõidust ilma eelviimasel etapil, kuid tema stabiilne hooaeg avaldas hääletusel osalenud rattaajakirjanikele üle maailma muljet.

Pärast Touri saavutas Roglič esikoha Liège-Bastogne-Liège’il ja lõpetas hooaja Vuelta üldvõiduga ning on kõrgeimal kohal maailma aasta edetabelis. “Vaatasin võitnute nimekirja ja mõistsin, et tegemist on väga tähtsa auhinnaga. Tahan südamest tänada kõiki inimesi, kes minu poolt hääletasid. Kuna hääletusel osales ajakirjanikke kõikjalt maailmast, siis puudutab see mind tugevasti,” lausus Roglič.

Valitsev grupisõidu maailmameister Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step) pälvis parimale Prantsuse ratturile ette nähtud auhinna, mullu võitis ta mõlemad autasud. Vélo d’Ori auhinda hakati Prantsuse rattaajakirja Vélo poolt välja andma 1992. aastal.

Allikas: spordipartner.ee

Foto: Team Jumbo-Visma cycling

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X