Prantsusmaal selgusid kõige osavamad lumel sõitvad ratturid

AB2_4932

Nädalavahetusel selgusid Prantsusmaal Chatelis kõige osavamad lumel sõitvad jalgratturid. UCI maailmameistritiitli teenisid Pierre Thevenard, Morgane Such ja Lisa Baumann.

Prantslane Thevenart võidutses ülisuurslaalomis ajaga üks minut ja 47,52 sekundit. Iirlane Henry Kerr kaotas talle 0,97 sekundiga ja kaasmaalane Vincent Tupin 1,39 sekundiga.

„Ma ei suuda seda uskuda. Tegemist oli väga kiire ja väga tehnilise rajaga, eriti keskosa, mis oli väga järsk ja suurte pööretega. Aga ma nautisin võistlust väga ja olen väga õnnelik,“ ütles Thevenard võistluse järel.

Naiste konkurentsis läks võit samuti Prantsusmaale. Suchi võiduajaks mõõdeti kaks minutit ja 15,95 sekundit. Hõbemedali teenis itaallanna Veronika Widmann (+2,22) ja pronksi šveitslanna Lisa Baumann (+2,92).

„Otsustasin viimasel hetkel võistlema tulla, seega olen väga õnnelik ja raske on uskuda, et ma olen maailmameister!“ tõdes Such.

Thenevard oli parim ka järgmisel päeval sõidetud paarisslaalomis, kus ta alistas suures finaalis kaasmaalase Tupini. Pronksmedali sai kaela Kerr, kes sai väikses finaalis jagu inglasest Danny Hartist.

„Rada oli veidi aeglasem, ent siiski väga tehniline. Uskumatu, et võitsin ühel nädalavahetusel kaks kulda. Hull värk, samas imeline!“ ütles Thenevard.

Naiste seas vahetas avapäeva pronksi kulla vastu Baumann, alistades suures finaalis Suchi. Pronksmedali pälvis prantslanna Morgane Charre, jättes väikses finaalis selja taha šveitslanna Jolanda Kieneri.

„Tegemist oli väga ägeda kogemusega ja Morgane pani mind oma piire kompama,“ ütles Baumann võistluse järel. „Sulle tundub, et sa näed võistluse ajal, kus su konkurent on, aga päriselt saad sa alles finišis aru, kumb parem oli. Ma olin seekord kiirem raja esimeses pooles ja Morgane teises. Aga sellest piisas võiduks.“

Kokku osales võistlusel 46 meest ja seitse naist.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X