Prantsusmaal oli temposõidus kiireim Thomas, eestlased lõpetasid kaheksandas ja üheksandas kümnes

Rait Ärm ja Norman Vahtra

Prantsusmaal korraldatav 4 Jours de Dunkerque (UCI 2.Pro) velotuur jätkus 15,9-kilomeetrise temposõiduga. Eestlased Norman Vahtra ja Rait Ärm (mõlemad Van Rysel – Roubaix Lille Metropole) said vastavalt 76. ja 83. koha.

Päeva kiireimat aega näitas kodupubliku rõõmuks prantslane Benjamin Thomas (Cofidis), kelle tulemuseks mõõdeti 19 minutit ja 21 sekundit. See teeb keskmiseks kiiruseks 49,3 km/h. Teise ja kolmanda koha said vastavalt taanlased Niklas Larsen (Uno-X Pro Cycing Team; +0.09) ja Kasper Asgreen (Soudal – Quick Step). Vahtra kaotas võitjale ühe minuti ja 39 sekundiga ning Ärm ühe minuti ja 44 sekundiga.

Etapivõiduga kerkis Thomas ka velotuuri uueks liidriks. Asgreen kaotab talle 14 ja britt Ethan Vernon (Soudal – Quick Step) 20 sekundiga. Eestlaste tiimikaaslane Samuel Leroux, kes enne temposõitu mitmepäevasõitu juhtis, langes 12. positsioonile, jäädes Thomasest nüüd 34 sekundi kaugusele. Ärm (+4.10) jätkab 92. ja Vahtra (+4.59) 111. kohal.

Reedel on velotuuril kavas 173,8 kilomeetrit marsruudil Maubeuge – Achicourt.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X