Prantsusmaal jätkuval velotuuril võidutses Tesson, eestlased lõpetasid peagrupis

Norman Vahtra

Prantsusmaal jätkunud 66. GP des Hauts de France’i velotuuri (2.Pro) teisel etapil (Bethune – Maubeuge; 181,5 km) pälvis esikoha kodupubliku rõõmuks Jason Tesson (St. Michel – Auber93). Eestlased Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) ja Mihkel Räim (Burgos-BH) lõpetasid peagrupis.

Tesson (4:04.25) edestas grupifinišis belglast Gerben Thijsseni (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux) ja kaasmaalast Thomas Boudat’d (Go Sport – Roubaix Lille Metropole). Vahtra ja Räim lõpetasid vastavalt 67. ja 97. positsioonil.

„Natuke raskem päev kui eile,“ kirjutas Räim sotsiaalmeedias. „Minu lahtivedaja oli jooksikute hulgas ja teisele abilisele anti vabad käed ehk pidin ise hakkama saama. Enesetunne ei olnud eriti hea ja kilomeeter enne finišit tabas mu ratast mehaaniline rike, mistõttu pidin seisma jääma. Õnneks sain tänu kolme kilomeetri reeglile grupiga sama aja.“

Tesson kerkis etapivõiduga ka velotuuri liidriks. Üheksa sekundi kaugusele jääb hollandlane Arvid de Kleijn (Human Powered Helath) ja 13 sekundi kaugusele Thijssen. Velotuuri kolmandal etapil sõidetakse 170,1 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X