PRANTSUSMAA TULI RATTURITE JAOKS VÄLJA VÄGA HUVITAVA PROGRAMMIGA

prantsusmaa

Prantsusmaal tuldi välja 20 miljonit eurot maksma mineva kavaga, mis võimaldab elanikel kuni 50 euro eest oma ratas korda teha. Prantsusmaal on koroonakriisist tingitud olukorra ajal õhusaaste märkimisväärselt vähendnud ja seda taset soovitakse ka edaspidi hoida.

Eelarves on eraldi rida ka rattatreeningute ja ajutiste parkimiskohtade jaoks. Statistika kohaselt on Prantsusmaal 60 protsenti reisidest vähem kui kolm miili ning ökoloogilise ülemineku minister Elisabeth Borne tahab oma välja käidud plaaniga suunata inimesi lühikesi vahemaid läbima jalgsi või rattaga. “Soovime, et see periood oleks uus etapp rattakultuuris ja jalgratas oleks uus rafineerimise kuninganna,” lisas Borne.

Plaani kohaselt luuakse 3000 mehaanikust koosnev võrgustik, kelle tööst 50 eurot valitsus hüvitab. Raha laekub tehtud töö eest ettevõtte arvele. Tegemist on järgmise etapiga rattasõidule panustamises. Alustuseks eraldati 300 miljonit üheksa eraldatud ratturitele mõeldud kiirtee ehitamiseks, mis ühendaksid Pariisi kesklinna võtmepiirkondadega. See tõstis Pariisis rattateede hulka 370 km kuni 650 km.

11. mail võivad prantslased tänavatel jälle rattaga sõita. Seltskonnas ei tohi olla üle kümne inimese ja omavahel tuleb hoida vähemalt 10 meetrit vahet.

Allikas: spordipartner.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X