Prantsusmaa mäestlaskujad teenisid kodusel MM-il kolmikvõidu

Prantsusmaal Les Getsis jätkunud maastikuratturite maailmameistrivõistlustel pälvisid kodupubliku rõõmuks kolmikvõidu Loic Bruni, Amaury Pierron ja Loris Vergier.

Bruni võiduajaks mõõdeti laupäeval toimunud finaalvõistlusel 3.20,478. Pierron kaotas kaasmaalasele 2,581 ja Vergier 3,386 sekundiga. 28-aastane Bruni võitis mullu küll MK-sarja kokkuvõtte, kuid pidi MM-il leppima alles kuuenda kohaga. Tänavune MM-tiitel on prantslasele eliitklassi meeste seltskonnas viiendaks. Viimati krooniti ta maailmameistriks 2019. aastal. Tiitlikaitsja Greg Minnaar sai sel aastal 11. koha, kaotades võitjale 5,492 sekundiga.

Eliitklassi naiste seas krooniti maailmameistriks austerlanna Valentina Höll ajaga 3.53,857. Teise koha sai sakslanna Nina Hoffmann (+0,906) ja kolmanda kodupubliku silme all tiitlit kaitsma asunud Myriam Nicole (+3,447). 20-aastane Höll võistleb eliitseltskonnas kolmandat aastat. Mullu võidutses ta esmakordselt MK-sarjas, kui pälvis etapivõidu USA-s Snowshoe’s.

Meesjuunioride klassis võitis maailmameistritiitli britt Jordan Williams ajaga 3.28,324. Hõbemedali teenis austraallane Remy Meier-Smith (+5,916) ja pronksi itaallane Davide Cappello (+7,697). Naisjuunioride seas võidutses uusmeremaalanna Jenna Hastings ajaga 4.18,541. Pjedestaalile jõudsid veel kanadalanna Gracey Hemstreet (+1,870) ja Colombia mäestlaskuja Valentina Roa Sanchez (+15,944).