Prants sai U23 vanuseklassi olümpiakrossi EM-il 34. ja Mesi 49. koha

Joosep Mesi

Portugalis Anadias lõppenud juunioride ja kuni 23-aastaste maastikuratturite Euroopa meistrivõistlustel pälvis Annabrit Prants NU23 klassis 34. koha ja Joosep Mesi MU23 klassis 49. koha.

Kuni 23-aastaste naisratturite seas krooniti Euroopa meistriks taanlanna Sofie Pedersen ajaga 1:12.14. Pjedestaali madalamatele astmetele sõitsid end šveitslannad Ronja Blöchlinger (+1.36) ja Noelle Buri (+2.03). Prants kaotas võitjale kolme ringiga.

„Stardis oli enesetunne hea, kuid alustasin viimasest reast ja püüdsin hammastega teistest kinni hoida. Siiski tegid palav päev ja kiire rada oma töö. Olen rahul, et sellise kogemuse Euroopa tugevaimate kõrval sain,“ ütles Prants võistluse järel.

Kuni 23-aastaste meesratturite seas võitis Euroopa meistri tiitli prantslane Adrien Boichis ajaga 1:13.36. Talle järgnesid šveitslane Dario Lillo (+0.10) ja britt Charlie Aldridge (+0.33). Mesi kaotas võitjale ühe ringiga.

„Üldiselt tundsin ennast hästi ja sain rabelemiseta kadudeta läbi. Esimestel ringidel oli veider tunne. Võib-olla kuumusest või oli keha lihtsalt natuke kinni. Raske oli leida sujuvat sõidujoont ja pigem kulutasin ennast liialt palju. Hiljem läks juba paremaks ja viimastel ringidel sain hea rütmi,“ ütles Mesi. „Ise jään rahule, kuigi natuke kripeldab mõte, et 30 sekundit jäi puudu viimasele ringile pääsemisest.“

Naisjuunioride seas lõpetasid kolme parema hulgas itaallanna Valentina Corvi (1:03.53), sakslanna Carla Hahn (+0.01) ja austerlanna Katrin Embacher (+0.14) ning meesjuunioride hulgas taanlane Withen Philipsen (1:05.04), hollandlane Freek Bouten (+0.54) ja norralane Sivert Ekroll (+0.58).

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, EHL Profiles, Schenker, Scania.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X