Portugalis selgitati välja Euroopa parimad maastikuratturid lühirajasõidus

Portugali Anadias algasid maastikuratturite Euroopa meistrivõistlused, kus avapäeval jagati välja medalikomplektid lühirajasõidus (XCC). Eliitmeeste klassis võidutses inglane Charlie Aldridge ja eliitnaiste seas šveitslanna Ronja Blöchlinger.

Aldridge võitis Euroopa meistri tiitli ajaga 29.48, millega ta edestas hispaanlast David Campost 16 ja šveitslast Alexandre Balmeri 22 sekundiga. Blöchlinger pälvis esimese koha ajaga 28.42. Hõbemedali teeninud itaallanna Giorgia Marchet kaotas talle 13 ja rootslanna Linn Gustafzzon 19 sekundiga.

Meesjuunioride seas läks kaksikvõit Šveitsi, kui kuld riputati Yanick Binzi (20.51) ja hõbe Loris Hättenschmileri (+0.03) kaela. Pronksi võitis rootslane Leo Lounela (+0.05). Naisjuunioride hulgas krooniti Euroopa meistriks tšehhitar Simona Spesna ajaga 19.42. Teise ja kolmanda koha said šveitslanna Lea Huber (+0.01) ja Monique Halter (+0.01).

Portugalis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel on kavas veel naiste ja meeste väljalangemissõidud, oümpiakross juunioritele ja kuni 23-aastastele ratturitele ning teatesõit.