Portugalis lõppenud juunioride ja kuni 23-aastaste EM-il oli edukaim riik Šveits

2022 UEC Mountain BikeEuropean Championships

Portugalis Anadias lõppesid juunioride ja kuni 23-aastaste maastikuratturite Euroopa meistrivõistlused, kus lisaks selgusid ka eliitklasside lühiraja- ja väljalangemissõidu võitjad. Kokku jagati välja 11 medalikomplekti ning kõige edukam riik oli Šveits, võites kolm kuld-, kolm hõbe- ja kolm pronksmedalit.

Šveitsi järel sai riikide medalitabelis teise koha Itaalia (2-2-1) ja kolmanda Holland (2-2-0).

Anadias jagati esmakordselt välja lühirajasõidu (XCC) Euroopa meistri tiitlid. Juunioride klassis võidutsesid Simona Spesna (Tšehhi) ja Yanick Binz (Šveits) ning eliitklassides Ronja Blöchlinger (Šveits) ja Charlie Aldridge (Suurbritannia).

Eliminaatoris ehk väljalangemissõidus (XCE) teenis neljandat korda EM-kulla itaallanna Gaia Tormena, meeste seas oli põneva lõpuheitluse järel parim sloveen Jacob Klemencic. Teatesõidus domineeris Hollandi koondis koosseisus Tom Schellekens, Rens Manen, Fem Empel, Lauren Molengraaf, Puck Pieterse ja David Haverdings.

Olümpiakrossis (XCO) krooniti juunioride klassides võitjateks šveitslanna Monique Halter ja taanlane Gustav Pedersen, kuni 23-aastaste seas aga hollandlanna Puck Pieterse ja itaallane Simone Avondetto.

Ühtki Eesti maastikuratturit EM-il ei osalenud.

Kõik tulemused

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X