Portugalis ei saanud ka neljandal võistluspäeval keegi eestlannadele vastu

Portugalis jätkuval maastikuratturite mitmepäevasõidu Brasil Ride neljandal etapil pälvisid taas esikohad Greete Steinburg ning paarina võistlevad Maaris Meier ja Janelle Uibokand.

Steinburgi võiduajaks 59-kilomeetrisel võistlusmaal oli kolm tundi, 19 minutit ja 57 sekundit. Ta edestas sakslanna Naima Madleni 13 minuti ja 25 sekundiga ning portugallannat Ana Tomast 18 minuti ja 22 sekundiga. Meier ja Uibokand finišeerisid ajaga kolm tundi, 39 minutit ja 38 sekundit.

„Start oli neutraalne ehk esimese tõusu osa, ca 20 minutit linnast välja sõitmist ei arvestatud. Ilm oli ootamatult pilvine ja saime sõiduajal ka mõned piisad vihma. Eelnevad päevad on siin olnud hästi palavad, täna veidi jahedam, aga see eest on õhuniiskus suur,“ rääkis Steinburg. „Peale neutraalstarti tõus jätkus ning tegin oma sõitu. Teisi naisi enam ei näinud, küll aga oli eespool palju mehi, kes motiveerisid terve sõidu vältel pingutama.“

„Tänane etapp oli veidi tehnilisem kui eelnevad, veidi oli ka vihma tõttu libedaid kive. Liigseid riske ei hakanud võtma ning vigu ei teinud. Homme on kavas lühem olümpiakrossi formaadis etapp ja laupäeval viimane maraton,“ lisas Steinburg.

Üldarvestuses on Steinburgi (12:02.09) edu Madleni ees juba 45 minutit ja 31 sekundit ning Tomase ees üks tund, seitse minutit ja 51 sekundit. Meier ja Uibokand juhivad paaride arvestuses ajaga 13 tundi, 27 minutit ja 28 sekundit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X