Poolas algaval meeste eliidi UCI World Touril stardivad Tanel Kangert ja Norman Vahtra!

web 1920x1280 Poola

Tour de Pologne on osa 2021. aasta UCI World Tour sarjast, see algab 9. augustil Poolas, Lublinis ja 1140 kilomeetri läbimise järel lõpeb 15. augustil Krakówis. Pika ajalooga võistluse esimene võidusõit toimus juba 1928. aastal, tänavu on järjekorras 78. võistlus.

09/08 Stage 1. etapp | Lublin – Chełm 216 km
10/08 Stage 2. etapp | Zamość – Przemyśl 201 km
11/08 Stage 3. etapp | Sanok – Rzeszów 226 km
12/08 Stage 4. etapp | Tarnów – Bukovina Resort 160 km
13/08 Stage 5. etapp | Chochołów – Bielsko-Biała 173 km
14/08 Stage 6. etapp (ITT) | Katowice – Katowice 19 km
15/08 Stage 7. etapp | Zabrze – Kraków 145km

Israel Start-Up Nation osaleb Poola tuuril meeskonnaga, kellele sobivad kõik selle võidusõidu profiilid. Poola World Touri võistlus koosneb seitsmest väljakutset nõudvast etapist, mis annavad sprinteritele, mägironijatele ja tempo sõitjatele võimaluse särada. Ilma selge liidrita keskendub Israel Start-Up Nation võistluse vältel etapivõitudele. Austria meister ajasõidus Matthias Brändle saab näidata ennast kuuendal päeval individuaalses ajasõidus, samas kui Patrick Bevin, Jenthe Biermans, Alessandro De Marchi ja Alexis Renard proovivad saavutada etapivõite. Meie eesti mees 2020. aasta grupisõidu Eesti meister Norman Vahtra on sprindis tugev.

Eric Van Lancker (spordidirektor) kommenteerib ees ootavat võistlust: „Meil ei ole siin võistlusel kindlat liidrit üldvõidule, seega peame lähenema võistlusele agressiivselt ja kasutama kõiki võimalusi mis tekivad. Ajasõit on Matthiase jaoks suur eesmärk ja meie teised sõitjad võistlevad etappide nimel, nii et vaatame, kas suudame sel viisil võite saavutada – oleme valmis andma endast kõik. ”

Team BikeExchange alustab Poola tuuri koosseisuga, kes on valmis võitma etapivõite igat tüüpi rajaprofiilil. Austraalia kriteeriumimeister Kaden Groves ja sprinter Dion Smith keskenduvad sprindis, samas kui Tanel Kangert´i eesmärgiks on seitsme päeva jooksul saavutada üldvõit. Michael Hepburn, Alexander Konychev ja Barnabás Peák ja Tsgabu Grmayga, püüavad võistluse jooksul aidata Tanelit mägistel etappidel.
Tanel Kangert kommenteerib võistlust: “Ootan väga, et saan uuesti „tavalisel“ võidusõidul osaleda. Jaapani kogemus oli nii ainulaadne ja võtsin selle vastu ainult seetõttu, et see oli ühekordne kordumatu sündmus. Ootasin endalt paremat tulemust, kuid jalad lihtsalt ei reageerinud selles kuumuses. Poola on nii ilus maa ja seal sõitmine tundub mulle peaaegu nagu kodus võistlemine. Arvan, et Poola tuuri võitja selgitatakse välja ajasõiduga, nii et pean oma “TT jalad” üles leidma, et siin hästi hakkama saada. ”

Gene Bates (spordidirektor): „Võistlusprofiil tundub olevat lihtsam kui varem teadsime ja olime näinud paberil, seega ootame väga just sprindis etappe. Üldarvestuse osas peame tähtsaks neljandat etappi (mäetipu finišiga) ja ajasõitu. Meil on hästi läbimõeldud meeskond, mõned kiired poisid Grovesis ja Smithis ja Kangert kes peaks üldarvestuses poodiumile tulema. Loodame etapitulemustele ja toetame Tanelit parima üldarvestuse koha saavutamisel.“

Tulemused leiad siit

Loe veel:

ERR Sport 09.08 Kangert lõpetas Poola velotuuril peagrupis, võit sakslasele

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X