Poola velotuuri viienda etapi võitis Arndt, Kangert 73.

Poola velotuuri (UCI World Tour) viiendal etapil (Chocholow – Bielsko – Biala; 172,8 km) teenis esikoha sakslane Nikias Arndt (Team DSM). Tanel Kangert (Team BikeExchange) lõpetas 73. ja Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation) 125. kohal.

Arndt, kes etapivõidu pälvinud ka Giro d’Italia (2016) ja Vuelta (2019) velotuuridelt, edestas finišis Sloveenia meistrit Matej Mohorici (Bahrain – Victorious) ja itaallast Stefano Oldanit (Lotto Soudal). 73. kohal lõpetanud Kangert kaotas võitjale ühe minuti ja 58 sekundiga, 125. positsioonil finišeerinud Vahtra jäi sakslasest maha 16 minuti ja 53 sekundiga.

Kokkuvõttes jätkab velotuuri liidrina Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step). Mohoric jääb portugallasest maha kahe ja Diego Ulissi (UAE Team-Emirates) 14 sekundiga. Kangert on hoidmas 37. kohta, kaotades Almeidale kolme minuti ja 12 sekundiga. Vahtra (+44.19) jätkab velotuuri 134. positsioonil.

Kuuendal etapil sõidavad ratturid Katowice linnas 19 kilomeetri pikkuse temposõidu.  Velotuur lõpeb pühapäeval.