Põneva lõpuga Balti keti velotuuri esimese etapi võitis Martin Laas

538648hd27ft28

Eestis, Lätis ja Leedus toimuv Balti Keti velotuur on seni kujunenud eestlaste peoks. Kui proloogil võidutses Gert Jõeäär, siis esimesel etapil stardi- ja finišipaigaga Tallinnas jättis kõik konkurendid seljataha Martin Laas.

152 km pikkuse etapil läks jagamiseks umbes 45 kilomeetrit enne finišit, küljetuule lõigul lõhuti peagrupp mitmeks jupiks. Ette jäi umbes 25 meest, kes Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringil hakkasid omavahel kõrgeid kohti jagama.

Eestlasi oli jooksikute hulgas viis, kolm Eesti koondise sõitjat (Jõeäär, Laas ja Siim Kiskonen) ning kaks Cycling Tartu ratturit (Norman Vahtra ja Oskar Nisu).

Ringe sõideti viis ja viimasel ringil ründas ohtlikult Poola profitiimi Hurom liige Stanislaw Aniolkowski. Poolakas saadi kätte alles 300 meetrit enne finišit ja suur teene oli selles Kiskonenil, kelle rünnak konkurendid vihaselt tööle ajas.

Laas ja Jõeäär mängisid samal ajal kokku, liidrisärgis Jõeäär vedas Laasi rünnakupositsioonile ja koostöö päädis võiduga. Tartlasele hooaja viies UCI kategooria võit, talle järgnesid Emils Liepinš Läti koondisest ning Eryk Laton Huromist.

„Algselt oli plaan, et Jõeäär ise ründab kilomeeter enne lõppu, aga kuna Kiskonen oli ees, siis polnud mõtet seda käiku teha. Ta otsustas mind aidata. Vedas mu ette välja ja finišis kõik õnneks,” oli Laas rahulolev.

Teenitud kümne boonussekundiga tõusis ta kokkuvõttes 22. kohalt viiendaks.
Liidrisärgis läheb homsele Valmiera – Sigulda etapile Leedu koondise esinumber, proloogil teise koha saanud Ramunas Navardauskas. Ta teenis kolme vahefiniši peale seitse boonussekundit, millega möödus Jõeäärest. Vahe on viis sekundit leedulase kasuks. Kolmas on kokkuvõttes Liepinš (+0.07).

Martin Laas sai enda kätte agressiivseima ratturi särgi, Norman Vahtra tõusis parimaks noorratturiks.

Homne pidulik start antakse kell 11 Valmiera linnavalitsuse eest, finiš on eeldatavalt 14.30 paiku Siguldas. Etapil pikkust 157 kilomeetrit.

Pühapäeval sõidetakse velotuuri viimane etapp Leedus, 160 km Penevežysest Vilniusse.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X