Põnev finišiheitlus tõi Saganile Touril kolmanda etapivõidu

Tour de France’i reedel sõidetud 13. etapi võitis kolmekordne maailmameister Peter Sagan (Bora-Hansgrohe).

Käesoleval Touril kolmandat ning üldse 11. korda võidutsenud slovakk edestas põnevas finišiheitluses napilt norralast Alexander Kristoffi (Team Emirates) ja prantslast Arnaud Demare’i (Groupama-FDJ). Astana rattur Tanel Kangert lõpetas võitjaga sama aja saanud peagrupis. Sagan säilitas grupifiniši järel rohelise särgi, britt Geraint Thomas (Team Sky) kollase särgi.

“Tänane etapp oli pärast mägesid meie jaoks nagu tükk kulda,” sõnas võidukas Sagan finiši järel. “See on fantastiline. Tänan oma meeskonnakaaslasi, kes tegid veatult tööd. 600 meetrit enne finišit olin veidi maha jäänud, aga seejärel hakkasin tagasi võitlema, püsisin Kristoffi tuules ja olen õnnelik, et võitsin.”

Üldarvestuses on Thomase edu teisel kohal oleva meeskonnakaaslase Chris Froome’i ees 1.39, Tom Dumoulin (Sunweb) kaotab kolmandana 1.50. Kangert tõusis Vincenzo Nibali katkestamise tõttu ühe koha ning on nüüd 17., Thomasele kaotab ta jätkuvalt 20.41.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X