Põlveoperatsioonil käinud Sagan jääb olümpiamängudest eemale

Kolmekordne maailmameister Peter Sagan kukkus mäletatavasti Tour de France’i kolmandal etapil ning jättis seejärel 12. etapil velotuuri pooleli. Selgus, et slovakk vajas väikest põlveoperatsiooni, mis tähendab seda, et olümpiamängudel jääb startimata.

Sagan andis esmaspäeval peale põlveoperatsiooni teada, et tunneb end nüüd paremini, kuid Bora-Hansgrohe meeskond soovitas treeningutega veel paar päeva oodata.
“Tegime Tour de France’il kõik, et Sagan saaks jätkata, kuid antibiootiline ravi ei olnud infektsiooni ära hoidmise jaoks piisav,” ütles Bora-Hansgrohe meeskonna arst Cristtopher Edler. “Ainus variant oli velotuur pooleli jätta ja operatsioonile minna. Õnneks oli see ainult pindmine infektsioon ja põlveliiges jäi puutumata. Operatsioon läks hästi ja ma usun, et Peter saab mõne päeva pärast treenimisega jätkata.”
Sagani asemel sõidab olümpiamängudele aga 21-aastane Lukas Kubis.

Peter Sagan (Autor: Bettini Photo)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X