Politsei otsis Tour de France’il läbi Bahrain Victorious meeskonna hotelli

E6MH9h0XoAY_aS3

Prantsusmaa politsei otsis kolmapäeva õhtul läbi Tour de France’il osaleva Bahrain Victorious meeskonna hotelli. Neljapäeva hommikul algatati tiimi suhtes eeluurimine võimaliku dopingureeglite rikkumise osas.

Marseille’i prokuratuuri avalduses toodi välja, et uurimine algatati juba 3. juulil Bahrain Victorious meeskonna liikmete võimaliku keelatud aine või meetodi omandamise, transpordi, valdamise ja importimise eest.
Portaali Cyclingnews andmetel oli läbiotsimisse kaasatud ligi 50 ohvitseri. Politsei kinnitas seda ning lisas, et neil oli olemas Paus asuvasse hotelli sisenemiseks kohtuniku luba. Reutersi andmetel kestis läbiotsimine kuni kella kaheni öösel.
“See ei olnud mitte midagi erilist. Politsei külastas meid, küsis sõitjate treeningfaile, kontrollis bussi ja kõik,” ütles Bahrain Victorious tiimi omanik Milan Eržen. “Nad segasid rattureid ühe tunni, ütlesid “Aitäh!” ja lahkusid. Nad ei öelnud meile külastuse põhjust, kuid me saame selle oma advokaatidega välja uurida.”

Erženit on varem kahtlustatud võimaliku osaluse tõttu operatsioonis “Aadrilaskmine”, mille käigus paljastati laiaulatuslik dopinguvõrgustik. Bahrain Victorious kinnitas, et politsei haarang ei tähenda, et nad velotuuri pooleli jätaks.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X